Miał się rozpłakać? Gdy wielki polski artysta, 85-letni Jan Kobuszewski, poznał kwotę emerytury, machnął na ZUS ręką

Miał się rozpłakać? Gdy wielki polski artysta, 85-letni Jan Kobuszewski, poznał kwotę emerytury, machnął na ZUS ręką Źródło: Wikimedia Commons/

Emerytura znanego aktora, delikatnie mówiąc, nie rzuca na kolana. Legenda polskiego filmu, 85-letni Jan Kobuszewski, ma naprawo narzekać na swoje świadczenie emerytalne.

Emerytura w Polsce jest częstym powodem narzekań seniorów. Świadczenia bywają absurdalnie niskie, do tego stopnia, że wiele osób żyje niemalże w skrajnym ubóstwie. Okazało się, że wyjątkowo słabą emeryturę dostać może nawet osoba niezwykle zasłużona dla Polskiej kultury. Legendarny polski aktor, Jan Kobuszewski mający na koncie wiele ikonicznych ról, gdy zobaczył wysokość swojego świadczenia, mógł się tylko zaśmiać.

Emerytura legendy polskiego aktorstwa jest śmiesznie niska

85-letni aktor raczej nie miał lepszego humoru gdy zobaczył kwotę emerytury jaką może wypłacić mu ZUS. Po 55-latach pracy w zawodzie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaproponował mu kwotę o wysokości raptem 1200 złotych. Aktor w 2011 roku stwierdził, że w jego przypadku nie ma sensu przechodzenia na emeryturę i machnął ręką na świadczenie.

- Nie przeszedłem na emeryturę, nie pobieram jej. Jestem trochę rozżalony na państwo [...]. Nie chcę brać takiej emerytury, ale może komuś te niepobrane przeze mnie 1200 zł się przyda - mówił Kobuszewski w wywiadzie dla "Super-Expressu".

Aktor od jakiegoś czasu nie gra już w Teatrze z powodu wieku. Trudno nie czuć rozgoryczenia widząc, jak osoby odznaczone licznymi orderami, otrzymują tak głodowe emerytury.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internauci o emeryturze legendy polskiego aktorstwa. "Każdy ma to na co zapracował"

Internauci aktywnie komentowali temat głodowej emerytury polskiego aktora. Niektórzy zauważyli, że nie tylko Kobuszewski ma problem z wysokością świadczenia emerytalnego.

- Doceniam dorobek artystyczny wspaniałego aktora, ale widocznie na tyle zasłużył w myśl obowiązujących przepisów dotyczących emerytur z ZUS-u. To i tak o 100% więcej niż otrzymuje jeden z najbardziej znanych piosenkarzy starszego pokolenia, który kilka lat temu w wywiadzie w jednej z gazet powiedział, że jego emerytura wynosi 600 zł. Obecnie z pewnością trochę więcej, ale o ile? - napisał internauta.

Znalazło się także kilka osób, które wytknęło aktorowi, że przy jego zarobkach, emerytura nie jest mu potrzebna.

- A ja myślę, że pan Kobuszewski pobiera emeryturę i niezłą gażę, z której może sobie dość dużo odłożyć. Dlatego nie rozpaczam nad jego dolą - stwierdził jeden z użytkowników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tego nikt nie spodziewał się po Henryce Krzywonos. Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się ile dzieci adoptowała legenda Solidarności. Więcej niż palców u obu rąk!
  2. Znany polski muzyk został po raz 11 ojcem! Nie uwierzycie ile lat ma najstarsze dziecko! To przechodzi ludzkie pojęcie
  3. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  4. Tragedia na zachodzie Polski. Na osiedlu rozegrał się dramat, mieszkańcy pobledli, gdy poznali szczegóły tej śmierci
  5. Julia Wieniawa nie miała litości dla młodszej Roksany Węgiel. Bardzo przykre i ostre słowa nt. jej ubioru i kariery
  6. Dramatyczne doniesienia TVP z Wrocławia. Ksiądz zaatakowany nożem w kościele

Źródło: dziennik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News