Wielkie rozczarowanie dla seniorów. Prawda o 13. i 14. emeryturach zwala z nóg

Wielkie rozczarowanie dla seniorów. Prawda o 13. i 14. emeryturach zwala z nóg Źródło: pixabay gosiak1980

Emerytura dodatkowa okazała się wielkim rozczarowaniem dla polskich seniorów. Nikt się nie spodziewał, że sprawy przybiorą taki obrót. Prawda o trzynastkach i czternastkach powala na kolana.

Emerytura budzi ogromne kontrowersje. Dodatkowe świadczenia, które miały zasilić konta Polaków, rozczarowały jeszcze bardziej, niż można się było tego spodziewać. Najnowsze doniesienia w sprawie trzynastek i czternastek powalają na kolana. Okazuje się, że jest gorzej, niż wszyscy zakładali. 

Emerytura trzynasta nie trafi do wszystkich w tym samym czasie? 

Wypłaty dodatkowej emerytury, tak zwanej "trzynastki", zgodnie z założeniami polityków, mają trafić do seniorów już w kwietniu. Polacy spodziewali się, że wraz z ich emeryturą, na koncie pojawią się dodatkowe świadczenia. Jednak już dziś się okazuje, że pieniądze nie trafią do wszystkich. 

Najgorsza sytuacja zapowiada się dla osób, które pobierają świadczenia i zasiłki przedemerytalne. Już wiadomo, że dodatkowe wypłaty nie trafią do nich w kwietniu. Polscy seniorzy otrzymają pieniądze dopiero w maju. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czternastka. Emerytura nawet w przyszłym roku 

Sprawa "czternastki" wydaje się jeszcze bardziej złożona. Emerytura może pojawić się na koncie seniorów dopiero w 2021 roku. Z czego wynika taki termin wypłat? 

- Świadczenia i zasiłki przedemerytalne pochodzą z innego systemu. Poza tym są wypłacane „z dołu”. Czyli świadczenie za kwiecień wypłacane jest w maju, za listopad dopiero w grudniu. Stąd zapewne taki nietypowy termin wypłat - tłumaczy w "Fakcie" dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości z samego rana, niestety nie przeżyli. Okropna nagła śmierć

2. Żona zmarła na raka. Minęły dwa lata, zanim mąż otrzymał od niej łamiący serce list

"Czternastki" zostaną wypłacone pod koniec października 2021 roku. Osoby na świadczeniach i zasiłkach przedemerytalnych będą musiały poczekać o miesiąc dłużej. Do nich pieniądze trafią w grudniu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbyt wysoki poziom prolaktyny w organizmie może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia. Z problemem warto udać się do lekarza
  2. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy
  3. Uczestnik Sanatorium wyznał druzgoczącą prawdę o sobie. Poleją się łzy fanów
  4. Irena Kwiatkowska z Czterdziestolatka miała drugą twarz. Trzymała wszystko w tajemnicy, niewielu wiedziało co robiła
  5. Nieludzkie, rodzice włożyli noworodka do mikrofalówki. Odbiera mowę na myśl, co stało się później
  6. 10 najbardziej niesamowitych właściwości ogórków kiszonych. Miałeś pojęcie?

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News