Wiceminister wygadał się, w przyszłym roku wzrośnie emerytura minimalna. Wiemy o ile, emeryci będą oburzeni?

Wiceminister wygadał się, w przyszłym roku wzrośnie emerytura minimalna. Wiemy o ile, emeryci będą oburzeni? Źródło: fot. pixabay.com/pasja1000

Emerytura to jeden z ulubionych tematów polityków. Spory wokół jej wysokości nie milkną, a niedawno w tej sprawie postanowił się również wypowiedzieć wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Wiemy o ile wzrośnie emerytura minimalna, czy seniorzy będą mieli powody do radości?

Emerytura minimalna wzrośnie, to już od dawna było zapowiadane przez polityków partii rządzącej. Ostatnio jednak wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed powiedział, o ile. Czy emeryci będą mieli powody do szczęścia, czy może raczej do obaw?

Emerytura minimalna wzrośnie

W mają przyszłego roku miliony emerytów w naszym kraju dostanie swoją tzw. trzynastkę, czyli trzynastą kwotę, która będzie równa najniższemu świadczeniu. Jego kwota ponownie została podniesiona, tym razem o 50 złotych. To dodatkowe pieniądze w portfelach milionów Polaków w wieku emerytalnym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Chcemy, żeby najniższe emerytury, tak jak do tej pory, wzrastały. Szczególnie najbiedniejszym seniorom trzeba pomagać i robimy to konsekwentnie. W tym roku podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1200 zł, a w przyszłym będzie to już 1250 zł. Chciałoby się oczywiście więcej, ale możliwości budżetowe są jakie są - powiedział w rozmowie z portalem se.pl wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

W Sejmie trwają prace nad "czternastką"

Postulat podniesienia minimalnej emerytury był jednym z głównych założeń programu zaprezentowanego przez Prawo i Sprawiedliwość przed wyborami. Rząd cały czas chce pokazać obywatelom, że nie zwalnia tempa i w Sejmie już trwają prace nad ustawą, która pozwoli w listopadzie 2021 wypłacić już czternastą emeryturę.

Dzisiaj grzeje: 1. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Nagła konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Chce wprowadzenia nowych zakazów i ograniczeń

"14" mają dostać seniorzy, którzy posiadają emeryturę w wysokości do 2400 złotych brutto. Przy wyższych dochodach, świadczenia będą odpowiednio mniejsze. Jak podaje dalej portal se.pl ma to się odbywać według zasady "złotówka za złotówkę". Czy te wszystkie informacje to duży powód do radości? A może wywołają oburzenie, że to tylko 50 złotych więcej?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiające sceny na antenie TVN, doszło do wyzwisk oraz przepychanek. Widzowie oniemieli
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Z ostatniej chwili: fani TVP w żałobie. Nie żyje popularny aktor uwielbianego serialu
  4. Nagła zmiana już od dzisiaj w całej Polsce. Rząd podjął decyzję, nie ma odwrotu
  5. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
  6. Niesamowite zastosowanie zmywarki. Prosty trick, który wiele ulatwia

Źródło: se.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News