Kuriozalny efekt reformy PiS. Rozwodnicy będą mieli mniejsze emerytury

Kuriozalny efekt reformy PiS. Rozwodnicy będą mieli mniejsze emerytury Źródło: pixabay/gosiak1980

Emerytura dla rozwodnika może być znacznie niższa. To efekt nowej reformy PiS, dotyczącej PPK - Pracowniczych Planów Kapitałowych. Osoby, które się rozwiodą, mogą stracić na nowym programie emerytalnym.

Emerytura może być niższa po najnowszej reformie dla tych, którzy zdecydują się na rozwód. Wszystko dlatego, że według nowych przepisów, część świadczenia będzie się wliczała do podziału majątku. Rozwodnicy muszą przemyśleć, czy chcą brać udział w programie, bo mogą stracić ogromne pieniądze. 

Emerytura będzie niższa dla rozwodników

PPK wywołało w kraju spore kontrowersje. W programie znaleziono wiele szczegółów, które są bardzo niekorzystne dla pracowników korzystających z nowego systemu emerytalnego. Ponadto sporo osób obawia się, że z nowym programem skończy się jak z OFE, z którego rząd zabrał pieniądze na pokrycie długu publicznego. 

Jeśli zdecydujemy się na przystąpienie do PPK, to w ciągu miesiąca zarobimy mniej o 1,5%, a kwota wpłynie na fundusz emerytalny. Ponadto możemy dobrowolnie przeznaczać jeszcze do 2% wynagrodzenia na fundusz. Dzięki temu oprócz standardowej emerytury z ZUS mamy otrzymać dodatkowe świadczenie. Gorzej, jeśli w międzyczasie zdecydujemy się na rozwód.

Okazuje się, że jeśli po rozwodzie sąd orzeknie podział majątku, to dzielone będzie także nasze konto emerytalne - niezależnie od tego, która strona korzystała z PPK. Wystarczy więc, że jeden ze współmałżonków korzystał z nowego fundusz emerytalnego, a na emeryturze każdy z rozwodników otrzyma pół świadczenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się wypisać z PPK?

Niestety, do programu PPK zostajemy przypisani automatycznie od 1 lipca i jeżeli nie włożymy wniosku rezygnacyjnego, to będziemy w funduszu partycypować. Z programu zrezygnowało już 41,4% pracowników, a dopiero zaczął się drugi tydzień lipca.

Aby zrezygnować z dodatkowego funduszu, trzeba wypełnić specjalny wzór wniosku do rezygnacji, które dostępny jest w Internecie. Musimy tam podać swoje dane takie jak PESEL, czy numer z serią dowodu osobistego. Ponadto podpisujemy oświadczenie o konsekwencjach złożenia pisma. Następnie musimy złożyć dokument do pracodawcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. Już niedługo w Polsce mają się dziać straszne rzeczy. Jasnowidz Jackowski nie może już dłużej milczeć
  4. Dziecko nagle zaczęło krzyczeć, wędkarza zamurowało. Do Wisły zaczęła wlewać się czarna jak smoła nieznana substancja
  5. 51-latek zmarł podczas prac polowych, a jego ciało przez 5 godzin leżało na słońcu. Wszystko przez niezrozumiałą decyzję lekarza
  6. "Obliczyłem w pamięci, że nas stać". Kaczyński ujawnił jak wymyślił 500 plus

Źródło: natemat

Następny artykuł