Seniorki mają kłopoty. Ich emerytura nie wystarcza na podstawowe rzeczy

Seniorki mają kłopoty. Ich emerytura nie wystarcza na podstawowe rzeczy Źródło: youtube.com/zus

Emerytura nie jest dla nich pięknym okresem. Mimo że przyjęło się, że czas, który przysługuje Polkom i Polakom po przekroczeniu minimalnego wieku emerytalnego spędza się z rodziną, wnukami, albo na realizację własnych pasji i odpoczynek, to wielu z seniorów właśnie wtedy zaczyna mierzyć się z największym dramatem swojego życia. Okazuje się, że coraz więcej ludzi starszych trafia do rejestrów dłużników.

Emerytura bywa dla nich bardzo ciężka. Mimo że wielu Polaków zdecydowało się szybciej zakończyć karierę zawodową, to padają oni właśnie ofiarą swojej decyzji. A wszystko przez minimalną stawkę świadczenia, która zdaje się nie wystarczać w praktyce na nic. Liczba dłużników, nie będących w stanie płacić czynszów i podstawowych rachunków rośnie. Jakie jest lekarstwo na szerzące się ubóstwo?

Emerytura czasem ubóstwa. Plaga biedy wśród polskich emerytów

Według statystyk przytaczanych przez Super Express, Polacy, przechodząc na emeryturę i tracąc pieniądze z tytułu swoich wynagrodzeń coraz częściej nie mają za co żyć. Wynajmujący starszym ludziom mieszkania coraz bardziej żalą się na to, że ich klienci nie są w stanie wypłacać się miesięcznie z zobowiązań, przez co zmuszeni są zgłaszać sprawę do sądów i na policję.

Najgorzej w statystyce wypadają Polki. O ile seniorzy, którzy w przyszłości otrzymywali większe pensje i nie musieli odkładać kariery na czas wychowania dzieci mieli prostszą drogę odłożenia środków i oszczędności na kontach, o tyle starsze mieszkanki naszego kraju często już nie są w stanie operować pieniędzmi, a ich zadłużenie wynosi grubo ponad kilkanaście, a czasami kilkaset tysięcy złotych. Rekordzistką jest 66-letnia mieszkanka Legnicy, która jest zadłużona na kwotę 544 tys. zł., wynikającą z braku opłat mieszkaniowych i rachunkowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakie jest lekarstwo na biedę?

Według analityków decyzja Prawa i Sprawiedliwości, aby pozwolić tysiącom Polaków i Polek na wcześniejsze odejście z pracy nie była za dobra i spowodowała, że ludzie przyzwyczajeni do swojej pensji często nie są w stanie domknąć budżetu gospodarstwa domowego za o wiele mniejsze pieniądze. Rozwiązaniem problemu wydaje się aktywizacja zawodowa ludzi starszych, jak też wrócenie do poprzednich przepisów, które sprawiłyby, że rosłoby polskie PKB co przełożyłoby się na późniejszą podwyżkę wielkości świadczenia.

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Płacisz kartą? Banki wprowadzą niedługo wielką zmianę, która może Ci się nie spodobać
  4. Wdowa po Mackiewiczu przerywa milczenie. Mąż bardzo źle ją traktował
  5. Poopadają Wam szczęki! Intymne zdjęcia Barbary Kurdej-Szatan krążą po sieci
  6. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła polskim miastem. Patrycja zmarła w porażających okolicznościach

źródło: Inn Poland

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu