Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek Źródło: Fot. Pixabay.com

Emerytura może być wyższa. Okazuje się, że emeryci w Polsce mogą dostać jeszcze więcej pieniędzy. Aby je otrzymać, muszą spełniać jeden warunek. Sprawdź, czy możesz liczyć na dodatkowe 2 tysiące złotych.

Emerytura została przez polityków podniesiona, tak by najstarsi przedstawiciele polskiego społeczeństwa nie musieli się skarżyć na wyjątkowo niskie dochody po przekroczeniu wieku emerytalnego. W najbliższym czasie mają zostać wypłacone podniesione emerytury, ale już dziś wiadomo, że emeryci będą mogli starać się o dodatkowe pieniądze. Jednak, żeby je otrzymać, muszą spełnić jeden warunek. 

Emerytura będzie wyższa. Trzeba spełnić jeden warunek.

Trwają właśnie ostatnie prace nad tym, by emeryci mogli otrzymać podwyższone emerytury. Do przegłosowania zostały w Sejmie i Senacie ustawy, tak by do kieszeni seniorów mogły w końcu trafić dodatkowe pieniądze. Politycy mają bardzo mało czasu, jeśli chcą zdążyć przed marcem, kiedy będzie przeprowadzana waloryzacja emerytur i rent, a już w kwietniu i maju mają zostać wypłacone trzynastki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazuje się, że waloryzacja emerytury zostanie wprowadzona, aby polscy seniorzy mogli otrzymać dodatkowe pieniądze. Zgodnie z wyliczeniami osoby, które otrzymują niskie emerytury, mogą się spodziewać podwyżki w kwocie 57 zł miesięcznie. W skali roku będzie to już 570 zł. Jednak będzie to dotyczyć tylko osób, które dziś otrzymują emeryturę w kwotach od od 944 zł do 1900 zł na rękę.

A najniższa emerytura?

Dla osób z najniższą emeryturą podwyżka wprowadzona dzięki waloryzacji wynosić będzie 82 zł. Razem z trzynastką, która ma wynieść 1000 zł, będzie już więc to niemała kwota pieniędzy. Osoby, które dziś otrzymują najniższą emeryturę dostaną, 1570 zł. 

Dzisiaj grzeje: 1. 4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok
2. Wyciekło nagranie. Film z bijatyki Pięknych i Młodych poraża, wiadomo już kto zaczął

W 2020 roku emeryci mają powody do zadowolenia, przynajmniej tak twierdzą politycy. Pieniądze rzeczywiście trafią do kieszeni emerytów, ale pytanie na ile przyczyni się to do poprawy jakości ich życia jeśli wzrastają ceny artykułów spożywczych, a także rachunków. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Świetna wiadomość dla rencistów. Od dziś mogą składać wnioski o dodatkowe świadczenie
  3. Deklasacja, Agata Duda nie miała szans. Roksana Węgiel przebiła granicę
  4. Fani wpadli w euforię. Michał Szpak pokazał się z najważniejszą kobietą w swoim życiu (FOTO)
  5. W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News