Emerytura, seniorzy stracą mieszkania
unsplash/Christian Langballe/
Weronika Wasiak - 7 Grudnia 2019

Tysiące emerytów straci swoje mieszkania. Wszystkiemu winna jest emerytura

Emerytura przyczyni się do utraty mieszkań tysięcy seniorów? Niepokojące informacje obiegły media, a szczegóły zdradzają, że sytuacja jest naprawdę bardzo poważna.

Emerytura to jeden z gorętszych tematów w Polsce, który nie ma szansy ucichnąć. Z każdym dniem rodzi się coraz więcej dyskusji, a rozgoryczenie seniorów w kwestii wysokości świadczenia raz rośnie, a raz spada. Trudno jest przewidzieć, jakie rząd może chcieć wprowadzać zmiany i ile z zapowiedzi zostanie zrealizowanych, jednak to nie jedyna sprawa, która nie daje emerytom chwili wytchnienia. Media obiegły kolejne, niezbyt pokrzepiające doniesienia.

Krzysztof Jackowski życie po śmierciKrzysztof Jackowski wyjawił, jak wygląda życie po śmierci. Padły bardzo niecenzuralne słowaCzytaj dalej

Tysiące seniorów może stracić mieszkania. Wszystkiemu winna jest emerytura

Jak podaje Wirtualna Polska, tysiące, jak nie miliony osób po 60. uważa swoje mieszkania za cenną rzecz, którą zamierzają w przyszłości przekazać swoim dzieciom czy też wnukom. Chcą, by były zabezpieczeniem w ich życiu, a przeprowadzone badania pokazują, że tak uważa aż 80% osób w tej kategorii wiekowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

#1Ścinają z nóg! Zdjęcia 22-letniej córki Małysza trafiły do sieciCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami WP, w Polsce żyje około 9,5 miliona osób powyżej wymienionego wieku, a zakładając, że pozostałe 20% skorzysta z emerytury dożywotniej, liczba wyniesie nawet 2 miliony. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że to, co dziś jest rzadkością, szybciej niż ktokolwiek by się spodziewał może stać się normą, a nawet przymusem.

- Nowe pokolenie przy zarobkach na poziomie 4 tys. zł otrzyma tylko 920 zł emerytury. Z tych pieniędzy nawet nie da się opłacić rachunków - twierdzi ZUS.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje uwielbiany aktor. Przegrał walkę ze straszliwą chorobą
2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia

Co więcej, za 30 lat około jedną trzecią społeczeństwa będą stanowić osoby w wieku powyżej 65. roku życia, dlatego sytuacja systemu ZUS będzie się dalej pogarszać. Oznacza to, że seniorzy mogą być wręcz zmuszeni do oddania swoich mieszkań bankom, by zapewnić sobie dożywotnią rentę, która na podstawie takiej umowy z bankiem wynosi zwykle około 1 tys. zł miesięcznie. Nie jest to dobry interes, ale wielu seniorów może nie mieć innego wyjścia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie. Obraził nawet najbardziej zagorzałych katolików
  2. Prostsze niż placki ziemniaczane i o wiele pyszniejsze, wręcz obłędne. Receptura góralska jest cudowna
  3. Nałożyła na włosy maseczkę wg receptury babci. Po tygodniu z jej włosami stała się niebywała rzecz, szczęka jej opadła
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Prawo jest bezlitosne, jeśli masz w domu instalację gazową. Możesz łatwo wylądować przed sądem

Data urodzeniaOstatnia cyfra w roku Twojego urodzenia zdradza o Tobie całą prawdę. Nawet tę, do której nigdy się nie przyznaszCzytaj dalej

Źródło: wirtualna polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News