Emeryci wśród posłów żyją jak pączki w maśle. Największa emerytura w Sejmie przyprawia o zawrót głowy
Maja Lachowicz - 6 Czerwca 2019

Emeryci wśród posłów żyją jak pączki w maśle. Największa emerytura w Sejmie przyprawia o zawrót głowy

Emerytura nie zawsze jest adekwatna do wykonywanej wcześniej pracy. Posłowie z pewnością nie narzekają na brak środków do życia, w przeciwieństwie do wielu innych Polaków.

Emerytura to temat niezwykle często poruszany w naszym kraju. Podwyżek dla seniorów albo nie ma, albo są tak niskie, że trudno je zauważyć. Starsze osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki na leki, często żyją na granicy ubóstwa. Do tej grupy z pewnością nie należą posłowie otrzymujący pensję z Sejmu, a do tego wysoką emeryturę.

Rekordzistą w tej kwestii jest były minister środowiska, Jan Szyszko (75 l.). Co miesiąc na jego konto wpływa aż 7,4 tysiąca złotych emerytury! Takiej kwoty wielu seniorów nie dostaje w sumie przez pół roku. Przy tak wysokiej stawce również waloryzacja dała duże korzyści. W oświadczeniu za 2018 r. polityk podał, że świadczenie jest wyższe o 200 zł niż w roku poprzednim. Do tego dochodzi oczywiście uposażenie i dieta poselska, które łącznie wyniosły ok. 8,5 tysiąca zł miesięcznie. Nic więc dziwnego, że były minister na swoim koncie zgromadził już niemal pół miliona złotych oszczędności.

Kasia Cichopek chwali się bratemKim jest Jacek Cichopek?! Kasia przestała ukrywać życie prywatne przed mediamiCzytaj dalej

Emerytura zdecydowanie służy większości posłów

Patrząc na zeznania podatkowe, wielu innych polityków także otrzymuje sowite emerytury. Kolejną tak hojnie docenianą osobą jest była dziennikarka, a obecnie posłanka PO, Iwona Śledzińska - Katarasińska. Otrzymuje ona 7,1 tys. zł miesięcznie, a więc niewiele mniej niż Jan Szyszko. To o 180 zł więcej niż w 2017 r. Stryj prezydenta Andrzeja Dudy, poseł PiS Antoni Duda pracował niegdyś jako dyrektor jednego z regionalnych oddziałów ZUS. Obecnie dostaje emeryturę w wysokości 7 tysięcy złotych. Waloryzacja przyniosła mu aż 290 zł zysku co miesiąc.

Również prezes Prawa i Sprawiedliwości jest już emerytem, choć dalej trzyma w garści partię rządzącą. Jarosław Kaczyński pobiera „skromne” 6,6 tys. zł miesięcznie, dzięki podwyżce o 180 zł. Pierwszą piątkę rankingu na najwyższą poselską emeryturę zamyka Henryka Krzywonos, znana działaczka z okresu PRL. Niewiele niższą od J. Kaczyńskiego, bo wynoszącą 6,5 tys. zł emeryturę otrzymuje po latach pracy jako m.in. motorniczy tramwaju i operator dźwigu w stoczni gdańskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

koraKora umierała w męczarniach. Piąte zdjęcie wywołuje dreszcze i rozrywa serceCzytaj dalej

Brutalna rzeczywistość

A co na to inni emeryci? Tak w rozmowie z Super Expressem sytuację skomentowała Stanisława Żółkowska, emerytka z Siedlec:

– To niesprawiedliwe, że politycy mają po 7 tys. zł emerytury. Czym oni się różnią od nas, czy mają inne żołądki? Ja za 30 lat ciężkiej pracy mam 1100 zł emerytury. Dostałam 50 zł więcej z tytułu waloryzacji. Muszę za to przeżyć i kupić leki. Gdyby taki polityk dostał tyle co ja, wystarczyłoby mu to na trzy dni, a ja muszę swoją emeryturę mieć na cały miesiąc. Skandal, że tak jest w demokratycznym kraju.

Jeszcze jedna rzecz wyróżnia posłów-emerytów. Posiadają liczne przywileje, dzięki którym ich życie jest jeszcze wygodniejsze. Bezpłatne przeloty i przejazdy po kraju środkami publicznego transportu, a także ryczałt na wynajem mieszkania w stolicy, czy preferencyjne pożyczki. Mogą też liczyć na bezzwrotne zapomogi, w razie, gdyby znaleźli się w trudnej sytuacji. Ciężko jednak wyobrazić sobie sytuację, by przy tak wysokiej emeryturze mogli popaść w długi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Po 9 latach Rosjanie wskazali winnego katastrofy smoleńskiej
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

.Wstrząsające kulisy rozwodu żony Wiśniewskiego. Polacy zostali okłamaniCzytaj dalej

Źródło: www.se.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News