Potwierdzono: trwają prace nad zmianami w emeryturach. Seniorzy mogą się srogo zdziwić

Potwierdzono: trwają prace nad zmianami w emeryturach. Seniorzy mogą się srogo zdziwić Źródło: flickr/schnaars

Emerytura przejdzie prawdziwą rewolucję? To już potwierdzone wiadomości - rozpoczęły się prace nad zmianami w systemie emerytalnym. Wszyscy seniorzy mogą się bardzo zdziwić.

Emerytura każdego dnia budzi coraz więcej kontrowersji, a to za sprawą zmian, które Polacy będą mogli niedługo odczuć. System emerytalny zmieni się nie do poznania, społeczeństwo może liczyć na to, że niebawem zasady przyznawania świadczeń zmienią się diametralnie. Prace już się rozpoczęły. 

Emerytura będzie przyznawana na zupełnie innych zasadach 

Okazuje się, że prace nad wprowadzeniem zmian w systemie emerytalnym już są w toku. Prezydent Andrzej Duda wyznał, że nowe zasady już znajdują się przygotowaniu polskich polityków. Rewolucja w emeryturach miałaby całkowicie odmienić dotychczasowe zasady przyznawania świadczeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zgodnie z pomysłem prezydenta, który został potwierdzony przez jego kancelarię w rozmowie z Gazetą Wyborczą, emerytura mogłaby być wypłacana już w wieku 55 lat. Emerytura miałaby zostać uzależniona od stażu pracy, a nie być przyznawana po osiągnięciu wieku emerytalnego. Wiązałoby się to z tym, że Polacy, którzy chcą otrzymać świadczenia musieliby przepracować konkretny staż, po którym mogliby korzystać ze świadczeń. Kobiety miałby wypracować 35 lat, a mężczyźni 40. 

Emerytura stażowa. Strzał w dziesiątkę czy w kolano?

Rewolucyjny pomysł emerytury stażowej niewątpliwie może przypaść do gusty wszystkim Polakom. Dzięki wprowadzeniu nowych zasad, osoby, które wcześnie zaczęły pracę, mogłyby wcześniej skorzystać ze świadczeń. Przykładowo, osoba zatrudniona w wieku 22 lat już w wieku 55 lat korzystałaby z emerytury. 

To, co Polaków może ucieszyć, na pewno przysporzy wielu problemów politykom. Sam prezydent wyznał, że wprowadzenie emerytury stażowej nie będzie należało do łatwych zadań. Będzie zależało od wydolności ZUS, a także od przyszłości systemu emerytalnego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. Smutna wiadomość, nie żyje gwiazdor telewizji Polsat. Miał tylko 47 lat

W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi możemy przygotować się na wiele pomysłów kandydatów odnośnie systemu emerytalnego. Walka o głosy polskich seniorów właśnie się rozpoczęła. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjny przepis na chleb w jajku lepszy niż pizza. Robi się w 3 minuty, dlaczego wcześniej nikt go polecał?
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Po porodzie jej brzuch zaczął rosnąć w kosmicznym tempie. Kiedy lekarze zrozumieli, co jest w środku, mogli się tylko przeżegnać
  4. Nie odstępują Agnieszki Woźniak-Starak nawet na krok. Do internetu trafił wymowny filmik
  5. Pies był tak bardzo pobity, że nie wiedzieli, jakiej jest rasy. Jego wygląd dzisiaj powala na kolana

źródło: pomorska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News