Ustawa gotowa, wiadomo co się stanie z 13. i 14. emeryturą. Seniorzy nie powstrzymają swoich emocji

Ustawa gotowa, wiadomo co się stanie z 13. i 14. emeryturą. Seniorzy nie powstrzymają swoich emocji Źródło: pexels

Emerytura wzbudzi jeszcze większe emocje. Okazuje się, że ustawa dotycząca wypłaty 13. i 14. świadczeń jest już gotowa. Kto skorzysta na pomyśle polityków, a kto będzie niezmiernie wściekły ze względu na podjętą decyzję dotyczącą wypłacania świadczeń?

Emerytura dla Polaków jest niezmiernie ważnym źródłem dochodu. Wiele seniorów zamieszkujących nasz kraj utrzymuje się tylko dzięk wypłacaniu tych świadczeń. Polscy politycy wychodząc im naprzeciw cały czas przygotowują kolejne pomysły, jak najstarsze pokolenie może otrzymać kolejne pieniądze. Sprawa 13-tej i 14-tej emerytury budzi wielkie emocje, ale teraz może być jeszcze gorzej. 

13-ta i 14-ta emerytura - decyzja zapadła

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, udzieliła wywiadu dla Radiowej Jedynki, gdzie opowiedziała jak zostanie rozwiązana sprawa emerytury w naszym kraju w przyszłym roku. Emeryci, którzy czekali tylko na informacje dotyczące wypłacania "trzynastek" i "czternastek", w końcu się doczekali. 

- Prace nad projektem ustawy  w sprawie trzynastych emerytur zakończyły się w środę - powiadomiła w czwartek Marlena Maląg, nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak prezentuje się ustawa dotycząca emerytur? Okazuje się, że podjęta przez polityków decyzja wzbudza wiele kontrowersji. Chyba nie tego oczekiwali najstarsi Polacy. 

Tak będzie wyglądała emerytura w następnych latach w Polsce?

Marlena Maląg nie zdradziła w jakiej formie będzie wypłacane świadczenie emerytalne. Najprawdopodobniej wszystko będzie wyglądało w taki sam sposób, jak w zeszłym roku. Jednak najważniejszą informacją jest to, że niezależnie od osiąganych dochodów, wszyscy emeryci dostaną minimalną emeryturę. 

- Oczywiście to są wstępne prace, a więc tutaj jeszcze nie będę o szczegółach opowiadała, ale jest on przygotowany tak, jak został zapowiedziany właśnie w czasie kampanii wyborczej - wypowiedziała się Marlena Maląg. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ilu mężów miała Elżbieta Jaworowicz? Nigdy nie zgadniecie
2. Niestety, kolejny dramatyczny wieczór w Polsce. Nagły wybuch ognia na południu kraju

Wstępne prace dotyczą zapowiadanej przez polityków "czternastki". Okazuje się, że 14-ta emerytura nie będzie należała się wszystkim seniorom. Może być tak, że zostanie wypłacona tylko tym, którzy nie otrzymają więcej niż 2900 zł brutto emerytury. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Błyskawiczne pierniczki świąteczne oczarują całą twoją rodzinę. Miękkie i pyszne ozdobią każdy wigilijny stół
  2. Świąteczne kotlety schabowe to absolutny hit. Zachwyci się nimi cała rodzina
  3. Herbata z imbirem ma niesamowite właściwości lecznicze. Odchudzanie i oczyszczanie to dopiero początek
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Nowy podatek zapłacą WSZYSCY! Ceny niemal najpopularniejszego produktu w kraju poszybują w górę

źródło: fakt 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News