Najlepsze możliwe informacje dla emerytów. Bardzo długo na nie czekali, chodzi o pieniądze

Najlepsze możliwe informacje dla emerytów. Bardzo długo na nie czekali, chodzi o pieniądze Źródło: unsplash/Jeff Sheldon/

Emerytura nie tylko trzynasta, ale i czternasta, w końcu zostaną wypłacone? Choć niektórzy zaczęli już powątpiewać w zapowiedzi rządu, w mediach pojawiły się nowe i to niezwykle pocieszające informacje.

Emerytura to jeden z głośniej komentowanych tematów w Polsce. Zarówno negatywnych, jak i pozytywnych opinii nie brakuje, choć śmiało można stwierdzić, że te pierwsze stanowią zdecydowaną większość. Nie da się ukryć, że obietnic z każdym rokiem przybywa, jednak realizacja każdej z nich trwa na tyle długo, że Polacy nie potrafią ukryć swojej irytacji. Niemniej, każdy ma nadzieję, że kwestia emerytury w końcu ulegnie poprawie, a obecnie wiele wskazuje na to, że rzeczywiście jest już bliżej niż dalej.

Emerytura znów na językach. Na takie informacje seniorzy długo czekali 

Jak podaje "Fakt", Marlena Maląg, minister rodziny ogłosiła, że projekty ustaw o wprowadzeniu trzynastej i czternastej emerytury są już gotowe. Prace w tej kwestii zakończyły się w minioną środę, dlatego seniorom pozostaje już jedynie czekać aż rząd przyjmie projekty, co ma nastąpić w przeciągu 100 najbliższych dni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wiadomo, że zgodnie z założeniami, trzynastka ma być wpłacana co rok, jednak Maląg nie chciała ujawniać zbyt wiele szczegółów choćby w kwestii tego, jak dodatkowe świadczenia będą wypłacane. Najprawdopodobniej jednak będzie wyglądało to dokładnie tak, jak w roku bieżącym, co oznacza, że bez względu na dochody, emeryci i renciści mieliby dostać sumę w wysokości najniższej emerytury, czyli około 1000 złotych netto, bowiem od marca przyszłego roku najniższa emerytura ma wynosić 1200 złotych brutto. 

Zgodnie z przekazywanymi przez minister rodziny informacjami, trzynastki miałyby być wypłacane w kwietniu. Nawiązuje przy tym do kolejnego projektu, który jak dodaje Fakt, jest już gotowy. Chodzi o tzw. czternastkę, jednak w tym wypadku szczegółów jest jeszcze mniej, niż w przypadku trzynastki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła

2. Niestety, kolejny dramatyczny wieczór w Polsce. Nagły wybuch ognia na południu kraju

- To są wstępne prace, a więc tutaj jeszcze nie będę o szczegółach opowiadała, ale jest on przygotowany tak jak został zapowiedziany właśnie w czasie kampanii wyborczej - tłumaczyła szefowa resortu pracy. 

Oznacza to, że nie każdy otrzyma zapowiadaną czternastkę, bowiem jak wynika z programu PiS-u, otrzyma ją każdy, którego świadczenie nie przekracza 2900 złotych brutto. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. 11-latka od dwóch lat była gwałcona w szkole. Rodzice zamarli odkrywając jej powiększony brzuch
  3. Jest afera. Cejrowski niewyobrażalnie poniżył Roksanę Węgiel i Viki Gabor
  4. Mało znany nowotwór, którego objawy są niewidoczne. Często bywa za późno  
  5. Masowe zwolnienia, na bruk trafi aż 80 tys. Polaków. Mogą ZWOLNIĆ także i Ciebie

Źródło: fakt 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News