Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek Źródło: pixabay/e-gabi

Emerytura niektórych seniorów może być znacznie większa, kwota sięga nawet ponad 250 złotych. Jednak aby to się stało, muszą spełnić jeden, szczególny warunek.

Emerytura była ostatnio tematem obrad Trybunału Konstytucyjnego. Zapadł wyrok, dzięki któremu niektórzy seniorzy będą mogli się ubiegać o zwiększenie świadczenia. Wszystko przez zmianę prawa emerytalnego w 2013 roku. Wówczas zmieniły się zasady naliczania świadczeń dla tych, którzy pobierali je wcześniej.

Emerytura może być wyższa. Wszystko przez jeden błąd prawny

Po zmianach z 2013 roku, decydowano się na odejmowanie pobieranej wcześniej kwoty od podstawy obliczenia emerytury powszechnej. Sporo osób zostało w ten sposób pokrzywdzonych, a taką decyzję rządu uznano za bezprawną. W związku z tym sprawa trafiła przed Trybunał Konstytucyjny.

Na zmianach najwięcej straciły kobiety urodzone w 1953 roku. Wtedy właśnie wchodziły w wiek emerytalny i zmieniono im emerytury na niższe. Trybunał Konstytucyjny uznał to za bezprawie i złamanie zasady zaufania do państwowego prawa. Teraz te osoby czeka zadośćuczynienie w postaci wyższych emerytur.

Ograniczony czas na złożenie wniosku o wyższą emeryturę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po wyroku TK sprawa trafiła do Senatu, który zaktualizował ustawę. Następny krok prac legislacyjnych nastąpi w Sejmie. Jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, kobiety urodzone w 1953 roku będą mogły liczyć na wyższe świadczenia. Według wyliczeń podwyżka ma wynieść ponad 250 zł, co jest dla emeryta niewątpliwie niemałą kwotą pieniędzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas pierwszego tańca DJ przestał grać. Panna młoda zaczęła krzyczeć i płakać, nie wierzyła własnym oczom
2. Kiedy skończył 13 lat, stał się najmłodszym tatą na Ziemi. Wiadomo, co stało się z nim po 10 latach, bardzo przykre

Kiedy ustawa wejdzie w życie, poszkodowane emerytki urodzone w 1953 roku będą mogły ubiegać się o ponowne przeliczenie emerytury. Ponadto, jeśli emerytura będzie wyższa niż ta wypłacona przed nowelizacją, ZUS będzie zmuszony zapłacić wyrównanie. Od momentu wejścia w życie poprawek w ustawie na złożenie wniosku będzie jedynie 6 miesięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wejdą do twojego domu i nałożą WYSOKĄ GRZYWNĘ. Skontrolowali już tysiące Polaków
  2. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
  3. Przez lata był jedną z czołowych postaci "Wiadomości". Niestety, nie udało mu się pokonać nowotworu
  4. Z ostatniej chwili: Anna Lewandowska jest w kolejnej ciąży! Jej mąż przekazał tę wiadomość na oczach milionów
  5. W polskim szpitalu urodziły się bliźniaki o różnym kolorze skóry. Ich mama wyjawiła mediom całą prawdę

Źródło: Głos Koszaliński

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News