Miliony Polaków mogą stracić ogromne pieniądze! Trzeba uważać na kluczowy szczegół związany z ostateczną likwidacją OFE

Miliony Polaków mogą stracić ogromne pieniądze! Trzeba uważać na kluczowy szczegół związany z ostateczną likwidacją OFE Źródło: pieniądze

Polacy powinni szykować się na to, że pieniądze z OFE zostaną częściowo przejęte. W najbliższym roku emerytura przejdzie wielkie zmiany. Według ministra finansów Jerzego Kwiecińskiego ustawa dotycząca ostatecznej likwidacji OFE wejdzie w życie w lipcu 2020 roku. Zmiany postulowane przez rząd mogą sprawić, że miliony Polaków stracą potężne kwoty.

Polacy stracą ogromne pieniądze przez zmiany w systemie emerytalnym? Emerytura jest tematem, który wzbudza ostatnio wielkie emocje. Wszystko przez zapowiedzi ministra finansów w sprawie ostatecznego rozwiązania sprawy Otwartego Funduszu Emerytalnego. Na jaw wyszło, co w praktyce oznacza zamknięcie funduszu i z jakimi konsekwencjami będą musieli się zmierzyć Polacy, którzy mieli tam zgromadzone pieniądze. Jak się okazuje, miliony Polaków mogą stracić naprawdę duże kwoty.

Polacy powinni się bać o swoje pieniądze? W lipcu 2020 roku zniknie OFE

Politycy PiS, którzy od początku zakładają zmiany w polskim systemie emerytalnym, nie wytłumaczyli do końca, co to oznacza w praktyce. Jak się okazuje, Polacy, którzy gromadzili środki w OFE, będą mieli dwie możliwości przetransportowania swoich pieniędzy. Jedna z nich będzie jednak naprawdę kosztowna.

Jeśli ktoś zdecyduje się na przeniesienie swoich środków na Indywidualne Konta Emerytalne, które są nowością w systemie emerytalnym, będzie miał dość nieprzyjemną niespodziankę. Jak się bowiem okazuje, rząd zabierze 15% pieniędzy z OFE, traktując je jako opłatę prowizyjną za "przeniesienie" środków. Jeśli więc zgromadzimy w OFE 10 tysięcy złotych, na nowym koncie pojawi się tylko 8,5 tysiąca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 

Jak nie stracić pieniędzy? Trzeba zaufać ZUS-owi

Drugą opcją jest przeniesienie środków do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. ZUS co prawda nie będzie pobierał pieniędzy z racji przeniesienia, ale aby skorzystać z usług zakładu, trzeba złożyć odpowiedni wniosek. Miliony Polaków, mogą stracić potężne kwoty jeśli nie złożą takiego wniosku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Beata Tyszkiewicz próbowała jej pomóc. Alkohol i depresja zniszczyły legendarną aktorkę, do dziś ludzie po niej płaczą
2. Prawo i Sprawiedliwość i wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

Jak widać, los wszystkich osób, które mają pieniądze w OFE, może być wyjątkowo ciężki. Mimo wypowiedzi rządu o słuszności reformy i zlikwidowania Otwartego Funduszu Emerytalnego, wielu może się martwić o los swoich pieniędzy w momencie zakończenia kariery zawodowej. Na ten moment jednak najważniejszy jest wybór między IKE a ZUS-em. 

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Sąd zadecydował wbrew ZUS. Tysiące kobiet może wnioskować o WYŻSZĄ emeryturę
  2. Beata Tyszkiewicz próbowała jej pomóc. Alkohol i depresja zniszczyły legendarną aktorkę, do dziś ludzie po niej płaczą
  3. Doniesienia są druzgocące. Nie żyje polski dziennikarz
  4. 3-dni po strasznej śmierci 6-latki mama zajrzała do szafki dziewczyny. Znalezisko ścięło ją z nóg
  5. Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami pojmując co leży na asfalcie

Źródło: Super Express

Następny artykuł