ZUS nie pozostawia już złudzeń. Czeka nas "emerytalna katastrofa", świadczenia będą niskie jak nigdy

ZUS nie pozostawia już złudzeń. Czeka nas "emerytalna katastrofa", świadczenia będą niskie jak nigdy Źródło: unsplash/cristian_newman/

Emerytura to wciąż drażliwy temat dla Polaków. Obywatele nieustannie walczą o wyższe świadczenia, jednak mimo to działania ZUS-u są zupełnie odwrotne. Choć sytuacja już przedstawia się nieciekawie, pojawiły się informacje, które zawiodą wszystkich seniorów.

Emerytura Polaków będzie jeszcze niższa, niż dotychczas. Okazuje się, że wszystko jest bardziej niż pewne i już za kilka lat świadczenie osiągnie zatrważająco niską kwotę. Aż trudno sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała codzienność emerytów, którzy za tak małe pieniądze będą musieli zapłacić czynsz, kupić jedzenie oraz niezbędne leki. Sytuacja będzie naprawdę tragiczna.  

Nie ma już wątpliwości. "Emerytalna katastrofa" nadchodzi 

Już od jakiegoś czasu mówi się o kolejnej obniżce świadczenia dla emerytów. Wielu Polaków wciąż miało jednak nadzieje, że pogłoski okażą się nieprawdą, a kwota zamiast iść w dół, wreszcie wzrośnie. ZUS ostatecznie zniszczył wszelkie nadzieje i nie pozostawił nawet najmniejszych złudzeń - emerytura będzie niska jak nigdy. 

Co prawda nie nastąpi to teraz, lecz już za kilka lat. To obecni 40-latkowie powinny martwić się o swoją przyszłość. Jak wiadomo, jeszcze 5 lat temu wysokość świadczenia wynosiła 62 % średniej pensji. Rok temu było to 56,4 %, natomiast według prognoz ZUS-u, osoby, które mają obecnie 40 lat, będą otrzymywać emeryturę, stanowiącą zaledwie 38 % ich wynagrodzenia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nie trudno domyślić się, że w takich okolicznościach, emerytura będzie wynosiła nieco ponad tysiąc złotych. Wielu już zaczęło zastanawiać się, jak przeżyć za taką kwotę. Zewsząd pojawia się wówczas jedna rada: oszczędzanie. Trzeba przyznać, że w takiej sytuacji może to być najlepsze rozwiązanie, które w przyszłości może uratować wielu seniorom życie. 

Listy, które ukazują smutną prawdę 

Każdy, kto choć chwilę podlegał ubezpieczeniu społecznemu oraz ma zaksięgowane składki na indywidualnym koncie w ZUS, powinien spodziewać się listów, które ukażą niepokojącą prawdę o przyszłości. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny alarm RCB w Polsacie. Przygotujcie się dziś na najgorsze, znajdźcie bezpieczne schronienie
2.Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

Ponad 20 milionów Polaków otrzyma wiadomości, w których znajdzie się informacja o uzbieranych składkach w zakładzie. Ponadto osobom, które ukończyły 35 rok życia, zostanie wyliczona hipotetyczna emerytura. W wyliczeniach zostało wzięte pod uwagę obniżenie wieku emerytalnego. Jak wiadomo, niektórzy obywatele już otrzymali wspomniane listy, co wzbudziło w nich wiele obaw. Kwoty, które widniały w korespondencji, nie rzucały zbyt optymistycznego światła na ich przyszłość. 

 

  1. Edyta Herbuś w Playboyu! Tak zmysłowych zdjęć nie ma żadna polska gwiazda!
  2. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  3. Wstrząsające oświadczenie przyjaciółki Leppera. Zamierza ujawnić całą prawdę o jego śmierci
  4. Trzymał Ewę w piwnicy. Gwałcił i ją sprzedawał kolegom
  5. Katarzyna Dowbor nie mogła milczeć. Wyjawiła całą prawdę o pijących uczestnikach programu "Nasz nowy dom"

Źródło: innpoland

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu