Rozwodnicy dostaną niższą emeryturę. Szokujące informacje

Rozwodnicy dostaną niższą emeryturę. Szokujące informacje Źródło: Fot. Pixabay.com

Emerytura niższa dla osób, które wzięły rozwód? Choć ciężko sobie to wyobrazić, jednak jest to prawda. Najnowsze informacje w tej sprawie właśnie wyciekły do sieci, co rozwścieczyło tysiące ludzi.

Emerytura niższa dla rozwodników? Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie może być już wkrótce. Nowe informacje są niewiarygodne, a wielu osobom po rozwodzie ciężko się z nimi pogodzić. Nie dość, że sam rozwód jest niezwykle stresujący i wiąże się z ogromnymi stratami materialnymi, to jeszcze rząd dodatkowo chce w przyszłości odebrać nam część emerytury. Polacy nie mogą uwierzyć, że taki scenariusz może stać się prawdą. 

Emerytura dla rozwodników będzie niższa. Czy w ten sposób rząd chce zmusić Polaków, aby byli ze sobą "aż śmierć ich nie rozłączy"?

W Polsce pojawił się program PPK, który z jednej strony bardzo podoba się konserwatywnej części obywateli, a z drugiej strony wzbudził gigantyczne kontrowersje. Tysiące Polaków zadeklarowało swoją chęć rezygnacji w przyszłości ze świadczenia zwanego potocznie "dodatkową emeryturą".

Co ciekawe, choć zasady programu PPK są przejrzyste, to jednak zawierają kilka dość kontrowersyjnych rozwiązań - np. w razie rozwodu małżonków. W końcu małżeństwo, które nie podpisało intercyzy, musi podzielić się zwykle swoim majątkiem po połowie. Świadczenia także będą więc równo dzielone pomiędzy dwojgiem małżonków, co przyniesie seniorom odczuwalną stratę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

50% PPK należy do byłego współmałżonka

O tym, jak będzie to wyglądało w przypadku świadczenia PPK, opowiedział Polski Fundusz Rozwoju. Środki zgromadzone przez lata na PPK będą wypłacane obojgu rozwodnikom po równo. Każdy z nich otrzyma 50% comiesięcznie wypłacanej kwoty, z czego wynika, że każde z nich przez rozwód straci aż połowę przysługującej im kwoty. W przypadku, gdyby tylko jeden małżonek był na liście świadczeniobiorców PPK, wówczas i tak na konto jego żony przypadnie połowa zgromadzonej przez niego kwoty, trzeba więc przygotować się więc na to, że rozstanie małżonków będzie niosło za sobą długofalowe konsekwencje, które niektórzy odczuć mogą dopiero po wielu latach. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Mąż znanej polskiej wokalistki zmarł w jej ramionach. Gwiazda kompletnie się załamała. Po latach zdecydowała się wyznać całą prawdę
  2. Ujawniono prawdę o pochodzeniu Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie!
  3. Papież Franciszek pozbawi Jana Pawła II świętości? Katolicy nie dowierzają
  4. Julia Wieniawa bez makijażu nie jest już taka ładna? Zdjęcia nieumalowanej celebrytki hitem sieci
  5. "Grzyby rozeszły się z jelit". Informacje o chorobie Kurdej-Szatan przerażają
  6. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News