Emerytura dla niektórych będzie wyższa.
Pixabay pasja1000
Jakub Kossakowski - 6 Maja 2020

Jedna grupa emerytów otrzyma wyższe świadczenia. Nawet o kilkaset złotych

Emerytura może stać się wyższa nawet o kilkaset złotych dla wybranej grupy osób. Wszystko za sprawą planowanych zmian, które wkrótce mogą zostać wcielone w życie. Z całą pewnością są to dobre informacje. Kto spośród emerytów może liczyć na podwyżkę?

Emerytura to upragniony czas dla wielu osób. Po latach ciężkiej pracy każdy zasługuje na odpoczynek. Niestety, niekiedy wysokość świadczeń może pozostawiać wiele do życzenia. Jedna z grup emerytów była szczególnie pokrzywdzona. Już niebawem emerytura, którą otrzymują może być wyższa.

Rząd o tymczasowych zwolnieniachNagła decyzja rządu. Chcą wprowadzić "tymczasowe zwolnienia z pracy"Czytaj dalej

Pokrzywdzeni emeryci

Niedawno wspominaliśmy o tym ile wynosi najniższa emerytura, jednak niebawem wielu z seniorów prawdopodobnie odetchnie z ulgą. Emeryci urodzeni w czerwcu do tej pory byli uznawani za tych, którzy są najbardziej pokrzywdzeni przez system. To właśnie im ZUS naliczał świadczenia na najmniej korzystnych zasadach. Ich emerytura była przez to niższa.

ZUS ostrzegał przed przechodzeniem na emeryturę w czerwcu, tym samym namawiając na zrobienie tego w innym miesiącu. Niestety renciści nie mieli wyjścia i zgodnie z przepisami ZUS miał obowiązek wyliczenia im wysokości świadczenia w miesiącu, w którym osiągnęli wiek emerytalny. W sytuacji gdy senior urodził się w czerwcu, jego emerytura była niższa. Szykują się jednak pewne zmiany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

Zmiany, dzięki którym emerytura może być znacznie wyższa

Zgodnie z informacjami podanymi przez "Rzeczpospolitą", emerytura rencistów urodzonych w czerwcu może zostać podwyższona dzięki uchwalonej przez Sejm tarczy antykryzysowej 3.0. Znajduje się w niej zapis, który zakłada, że po ustaleniu wysokości świadczenia w czerwcu 2020 roku, wówczas zostanie wykonana waloryzacja składek w taki sposób jakby miało to miejsce w maju 2020 roku. Oczywiście będzie miało to miejsce wyłącznie wtedy, gdy taka zmiana okaże się korzystna dla emeryta.

Dzisiaj grzeje:

1. Zakończono akcję poszukiwawczą na jeziorze. Niestety potwierdził się najgorszy scenariusz, z wody wyłowiono ciało
2. Łukasz Szumowski: „Mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie. Jesieni obawiam się najbardziej”

Z całą pewnością wejście w życie tego przepisu sprawi, że emerytura dla wielu osób stanie się łatwiejszym czasem. Renciści urodzeni w czerwcu będą mogli otrzymywać świadczenia wyższe nawet o kilkaset złotych. Jak donosi "Rzeczpospolita", nadal najkorzystniejszym momentem przejścia na emeryturę jest lipiec. Nie pozostaje nic innego jak oczekiwać na to, aż tarcza antykryzysowa 3.0 zostanie przeanalizowana i zatwierdzona przez Senat. Dopiero wtedy przepisy mogą wejść w życie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najważniejsze badania profilaktyczne. Każdy powinien je wykonywać
  2. Nie żyje polski mistrz Europy. Legendarny sportowiec przegrał walkę z ciężką chorobą
  3. Wiele osób myliło się ws. Kacperka? Policjant nie pozostawił wątpliwości
  4. Państwo zapłaci każdemu nawet 5000 złotych. Jest jeden warunek
  5. W rocznicę urodzin Wodeckiego Anna Dymna przerwała ciszę. Światło dzienne ujrzał bolesny sekret
  6. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji

Metamorfoza mężczyznyMówili mu, że jest za brzydki dla panny młodej. Przeszedł tak powalającą metamorfozę, że trudno opisać ją słowamiCzytaj dalej

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News