Niepokojące informacje dotyczące 13. emerytury. Wiadomo, ile stracą emeryci

Niepokojące informacje dotyczące 13. emerytury. Wiadomo, ile stracą emeryci Źródło: Pixabay/TygZam

Trzynasta emerytura była jedną ze sztandarowych obietnic PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych. Teraz okazało się, że będzie spory problem z dodatkowym świadczeniem.

Trzynasta emerytura po raz pierwszy została wypłacona na początku tego roku. Wynosiła wartość minimalnej emerytury i każdy emeryt otrzymał taką samą kwotę, niezależnie od tego, jakie przychody osiąga. Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali, że program będzie wdrożony na kolejne lata, jeśli uda im się wygrać wybory. Teraz jednak okazuje się, że wielu seniorów może się bardzo rozczarować. 

Trzynasta emerytura poważnie zagrożona?

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło większość mandatów i to właśnie partia Jarosława Kaczyńskiego będzie rządzić w następnej kadencji. W związku z tym emeryci oczekują, że również w 2020 roku otrzymają "trzynastkę". Radość była tym większa, że politycy zapowiadali, że świadczenie będzie wyższe, ze względu na waloryzację. Okazuje się jednak, że trzeba się wstrzymać ze świętowaniem.

Według "Gazety Wyborczej" wskaźnik rewaloryzacji nie jest tak wysoki, jak zakładano. Politycy PiS zapowiadali, że minimalna emerytura wyniesie 1200 zł brutto (o 100 zł więcej względem ubiegłego roku), ale okazuje się, że wskaźnik ma sięgnąć 3,24%, co oznacza, że kwota będzie wyższa jedynie o 36 zł.

Rząd "zapomniał" o swojej obietnicy?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeszcze kilka miesięcy temu zapowiadano, że wskaźnik rewaloryzacji będzie taki, że trzynasta emerytura będzie większa o minimum 70 zł. Wygląda jednak na to, że nie ma na to zbyt wielu szans. Obecnie nikt z Prawa i Sprawiedliwości nie przypomina o znacznym wzroście minimalnej emerytury. Internauci szybko zorientowali się, że coś jest nie tak.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Gwiazda seriali TVP i TVN nagle przerywa karierę i żegna się z fanami. Z jej zdrowiem jest bardzo źle

- W zeszłym roku miało być 3,26 a było 2,86. W tym roku zapowiadają 3,24, a ile będzie? Stawiam na 2,60 lub mniej - pisał internauta.

- A czego się spodziewaliście? Już po wyborach i guzik z pętelką dla tych, co głosowali na PiS - komentował inny użytkownik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. Jej córeczka zachowywała się dziwnie. Kiedy zobaczyła nagranie z ukrytej kamery, od razu zadzwoniła na policję
  3. Mężczyźni jak ognia unikają ślubu z kobietami spod 3 konkretnych znaków zodiaku. Małżeństwa z nimi są z góry skazane na porażkę
  4. Postawił kamerę przy łóżku i włączył na noc. Nagle jego pies zaczął się dziwnie zachowywać
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News