"Więcej darmowych leków i emerytura bez podatku". Niemal nikt nie ma już wątpliwości

"Więcej darmowych leków i emerytura bez podatku". Niemal nikt nie ma już wątpliwości Źródło: Unsplash/Elien Dumon

Emerytura bez podatku, a do tego więcej leków za darmo. Tego oczekują seniorzy od rządu. Po tym sondażu nie ma już żadnych wątpliwości - PiS będzie musiał stanąć na wysokości zadania jeżeli chce wygrać październikowe wybory.

Emerytura zwolniona od podatku oraz więcej darmowych leków to żądania seniorów, które rząd powinien spełnić, jeżeli chce liczyć na wygraną w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Nie chodzi tylko o zachcianki, ale o chęć godnego życia. Wiele osób starszych wciąż ma zbyt małe świadczenia, a koszty leczenia znacznie przewyższają ich finansowe możliwości.

Emerytura wolna od podatku oraz darmowe leki

Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy z Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów zorganizowały w Warszawie ogólnopolski "Dzień Seniora". To podczas tego zebrania dziennikarz "Super Expressu" postanowił zbadać opinię publiczną w kwestii obietnic wyborczych, które byłyby w stanie przekonać starszych obywateli do głosowania na konkretną partię polityczną. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się okazuje, oczekiwania emerytów i rencistów w stosunku do rządu skupiają się wokół służby zdrowia i emerytur, a więc rzeczy, które zapewniają im odpowiedni poziom bytowania. Jeżeli chodzi o bardziej precyzyjne oczekiwania, seniorom zależy na tym, aby tak zwane trzynastki przeistoczyły się w stały element. Potrzebują również podwyższenia minimalnej emerytury, która obecnie wynosi 1100 PLN brutto.

- Seniorzy chcieliby mieć w końcu pewność co do swoich warunków materialnych, żeby nie bali się o "jutro”, tylko poczuli pewien spokój, że będzie ich stać na leki, czy zakupy. Każdy rząd powinien dbać o emerytów, bo na to zasługują - powiedziała dziennikarzom Elżbieta Orłowska, szefowa związku Emerytów i Rencistów.

Dzisiaj grzeje: 1. Sześcioletnia uczestniczka konkursów piękności została zamordowana. Jej ciało znaleziono w piwnicy. Sprawa mrozi krew w żyłach
2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

Ekonomiści zgadzają się z żądaniem emerytów jeżeli chodzi o zwolnienie emerytury od podatku. Mówią, że biorąc pod uwagę to, że starsi obywatele już nie pracują, nie ma powodu, aby musieli dalej odprowadzać podatki.

- Emeryci bardzo by się ucieszyli z tego rozwiązania. Oczywiście są jeszcze inne kwestie, jak rozszerzenie darmowych leków 75 plus, czy dodatki w postaci trzynastej i czternastej emerytury i nie chcemy, żeby rząd o tym zapominał - dodaje Orłowska. Leki to największy i najbardziej problematyczny wydatek w budżecie każdego seniora.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złapał ją za pośladek i mocno ścisnął. Ślub zamienił się w koszmar
  2. Żona powiedziała, że wyjeżdża na weekend. Gdy mąż wrócił do domu, zemdlał. To, co zobaczył go przerosło 
  3. Dieta grzybowa sprawiła, że Katy Perry chudnie w oczach. Oszałamiający przepis na spadek wagi
  4. Michał Szpak odwrócił fotel i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na scenie „The Voice of Poland” zaśpiewała bliska mu osoba
  5. Mama i jej partner skatowali 2-letnie dziecko, umierało dwa dni. Najgorszy jest powód ich zwierzęcej agresji  

źródło: super express

Następny artykuł