Emerytura
flickr.com Marcel Oosterwijk
Klaudia Bochenek - 5 Maja 2020

Emeryci mogą złapać się za głowy. Sytuacja jest bardzo zła, tak wielkiego spadku jeszcze nie było

Emerytura dla wielu seniorów jest niewystarczająca. Muszą oszczędzać dosłownie na wszystkich. Chociaż nieco odciąża ich wprowadzona 13. emerytura, to sytuacja nadal jest patowa. Niektórzy z seniorów mogą złapać się za głowy, statystyki są szokujące.

Najniższa emerytura może przyprawić o łzy. Sytuacja seniorów w Polsce jeszcze nigdy nie była gorsza, to największy spadek od lat.

Seniorzy obawiają się o kwoty swoich świadczeń

Dziennikarze Faktu i Gazety oraz internauci przyjrzeli się bliżej temu, co Andrzej Duda mówił podczas swojej konwencji wyborczej 1 maja. Prezydent zaznaczył, że za jego kadencji pojawiło się 500 plus oraz 13. emerytury. Te ostatnie świadczenia wzrosły z 880 zł do 1200 zł, oprócz tego doszło do obniżenia wieku emerytalnego. Chociaż prezydent mówił o skutecznej walce z ubóstwem, to niestety statystyki mówią same za siebie.

Tata zwrócił klientce uwagęOchroniarz w sklepie zwrócił klientce uwagę na jedną rzecz. Chwilę później już nie żyłCzytaj dalej

Śledząc dane, możemy mówić o ogromnym spadku emerytur pod względem kwoty - niestety, tych biedniejszych świadczeniobiorców przybywa. Ekonomiści są zaniepokojeni, a seniorzy mocno niezadowoleni. Jak podaje Fakt, od momentu wprowadzenia przez PiS obniżenia wieku emerytalnego, liczba "głodowych" emerytur wzrosła o całe 100 tys. - tym samym liczba seniorów z zadowalającymi ich emeryturami mocno maleje. Porażające jest to, że 84% z puli 100 tys. osób z najniższymi świadczeniami stanowią kobiety. Wszyscy liczą na zapowiadane podwyżki.

Najniższa emerytura może przyprawić o ból głowy, to wcale nie minimalna zakładana kwota

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

Minimalna emerytura od 1 marca to 1200 zł brutto. Jednak dane z ZUS-u pokazują, że aż 46% seniorów pobiera świadczenia niższe niż zakładana kwota minimalna, lecz wyższe od 800 zł. Statystyki zaskakują w przypadku 741 osób - w ich przypadku co miesiąc zostaje im wypłacane zaledwie 10 zł.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów
2. W ostatniej chwili poluzowano obostrzenie, o którym nikt nie mówi. Wiadomość ucieszy wielu

W grudniu 2019 roku odnotowano najniższą pobieraną emeryturę - wynosi ona 2 gr. Wszystko przez to, że osoba uprawniona do jej otrzymywania nie była ubezpieczona przed 1 stycznia 1999 roku, a dopiero po tej dacie zdołała udowodnić przepracowany jeden dzień z pełnym ubezpieczeniem. "Głodowe" świadczenia pobierają osoby, które nie mogą pochwalić się pełnym stażem ubezpieczeniowym - przepisy mówią o min. 20 latach w przypadku kobiet oraz min. 25 latach w przypadku mężczyzn.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Tragiczna śmierć 1,5-letniego chłopca z Otwocka. Wystarczyła chwila nieuwagi
  3. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  4. Mama Kacperka nie mogła dłużej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co wydarzyło się tuż przed zaginięciem chłopca
  5. Dramat w rodzinie Donalda Tuska. Córka byłego premiera przekazała smutną wiadomość
  6. Zwrot akcji ws. córki Kasi Kowalskiej. Ujawniono, w jakim naprawdę jest stanie
  7. Znowu ktoś się pomylił? Dzisiaj w Biedronce szynka i kiełbasa po 1 zł, mięso mielone 3 zł, niewyobrażalne

ChłopiecChłopiec bawił się w rzece. Zobaczył coś, czego nie zapomni do końca życia, porażające odkrycieCzytaj dalej

Źródło: Gazeta, Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News