Emerytura może być wyższa o 15%. Jest tylko jeden sposób, by ją zwiększyć

Emerytura może być wyższa o 15%. Jest tylko jeden sposób, by ją zwiększyć Źródło: East News ARKADIUSZ ZIOLEK

Prezes ZUS przyznała, że emerytura może być wyższa. Spełnienie pewnego warunku może zaowocować wzrostem świadczeń o 8, a nawet 15%. Gertruda Uścińska udzieliła Polakom cennej rady na przyszłość.

Wiele osób obecnie narzeka, że ich emerytura jest "głodowa" i nie zapewnia godziwych warunków życia. Jednak prezes ZUS zauważa, że jej wysokość może być wyższa. Wystarczy jedynie zdecydować się na spełnienie pewnego warunku.

W Polsce emerytura obecnie przysługuje kobietom, które skończyły 60 lat oraz mężczyznom, którzy przekroczyli 65 rok życia. Jednak często osoby decydują się kontynuowanie pracy z prostego powodu. Powszechnie wiadomo, że w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego świadczenia nie satysfakcjonują dużej części społeczeństwa. Dlatego, niektórzy nie od razu wybierają się do ZUS-u.

Emerytura może być wyższa nawet o 15%

Chcąc, by emerytura była wyższa, wielu Polaków odracza pobieranie świadczeń, by podnieść ich wysokość. Rozmawiając z dziennikarzami portalu Money.pl, prezes ZUS, Gertruda Uścińska zwróciła uwagę na bardzo ważną rzecz, dotyczącą emerytury. Osoby, które po przekroczeniu wieku emerytalnego, zdecydują się przynajmniej na rok pracy, mogą powiększyć ją nawet o 15%.

- Popracuj rok dłużej, a emerytura wzrośnie ci średnio o 8, 10, a nawet 15 procent - powiedziała Gertruda Uścińska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według dziennikarzy portalu Biznes Info, emerytura może nawet wzrosnąć o więcej niż 15%, o których wspomniała prezes ZUS. Okazuje się, że odroczenie pobierania świadczeń może zwiększyć poziom życia emerytów. Dla większości osób przechodzenie na emeryturę tak wcześnie po prostu się nie opłaca ze względu na jej niską wysokość. Obecnie wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

Dzisiaj grzeje: 1. GP: Rząd planuje pozbawić Polaków prywatności. Minister dostanie dostęp do kluczowych danych

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Wielu seniorom nie wystarcza emerytura, którą otrzymują zaraz po przekroczeniu wieku emerytalnego. Dlatego prezes ZUS podkreśliła, że nie musimy od razu na nią przechodzić po przekroczeniu odpowiedniego wieku. Wiek emerytalny został obniżony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w 2017 podczas swojej pierwszej kadencji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wirusolog z Niemiec twierdzi, że koronawirus roznosi się w zupełnie inny sposób niż wszyscy myślą. Badania oparł na zakażonych mieszkańcach
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Papużka starała się zdenerwować wielkiego kota. Reakcja zwierzaka odbiera mowę, wszystko się nagrało
  4. Nie żyje młoda dziewczyna, dwóch jej kolegów walczy o życie. Tragiczne informacje z południowej Polski
  5. Nie tylko kichanie i kaszel. Eksperci ostrzegają, w ten sposób najprawdopodobniej też można się zarazić
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: Biznes Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News