Właśnie poinformowano, kiedy Polacy dostana 13-stą emeryturę. Większość będzie wściekła

Właśnie poinformowano, kiedy Polacy dostana 13-stą emeryturę. Większość będzie wściekła Źródło: .

Emerytura budzi ogromne kontrowersje wśród Polaków. Już niebawem miała pojawić się "trzynastka", która zostanie wypłacona w ramach pomocy najuboższym seniorom w kraju. Niestety okazuje się, że politycy przesuną jej wypłatę. Termin, który wybrali na realizację świadczeń, może rozwścieczyć wielu seniorów.

Trzynasta emerytura i jej termin budzi niebywałe emocje. Każdy senior w kraju, który pobiera świadczenia, chciałby już wiedzieć, kiedy może spodziewać się dodatkowej wypłaty. Okazuje się jednak, że przewidywany termin jest odległy i może się jeszcze bardziej przedłużyć. 

Kiedy zostanie wypłacona trzynasta emerytura?

Według przewidywań, trzynasta emerytura ma zostać wypłacona dopiero przed wyborami. Okazuje się, że najwcześniej można się jej spodziewać w kwietniu, czyli dosłownie przed tym, jak Polacy zbiorą się przy urnach, by oddać głos na prezydenta kraju. 

Politycy tak zaplanowali wypłatę emerytury, by seniorzy otrzymali ją jeszcze przed drugą turą, która odbędzie się najpóźniej 17 maja. Wiadomo, że zostanie wypłacona na takich samych zasadach, jak w ubiegłym roku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Projekt ustawy w tej sprawie ma być jednym z pierwszych, jakimi zajmie się rząd. Równolegle pracuje on nad zmianą waloryzacji na przyszły rok. Podobnie jak rok temu ma zostać powtórzona waloryzacja mieszana kwotowo-procentowa. W sprawie jej wysokości trwają właśnie narady. Pewne jest to, że ma być nie niższa niż w tym roku, kiedy wyniosła 70 zł. Wiele wskazuje na to, że przyszłoroczna będzie właśnie na tym poziomie - można przeczytać w najnowszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Emerytura może być wypłacona jeszcze później 

- To, czy PiS wypłaci dodatkowe świadczenie w tym terminie, zależy od tego, czy uda się zdążyć z uchwaleniem ustawy i przygotowaniem ZUS do całej operacji - informuje DGP.

Resort pracy ma zastrzeżenia, czy ZUS zmieści się w zakładanym przez polityków czasie. Pod uwagę trzeba wziąć fakt, że opozycja ma większość w Senacie, co może spowodować dodatkowe spowolnienie prac nad wypłatą trzynastej emerytury. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła
2. Niestety, kolejny dramatyczny wieczór w Polsce. Nagły wybuch ognia na południu kraju

Polacy muszą się zatem przygotować na to, że termin wypłaty świadczeń może być jeszcze dłuższy, niż podają do informacji publicznej politycy PiS. Wszystko będzie zależało od tego, kiedy uda się uchwalić ustawę o wypłacie "trzynastki". Z pewnością seniorzy będą wściekli, że na obiecywane od dawna, dodatkowe świadczenie, muszą czekać jeszcze wiele miesięcy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. 11-latka od dwóch lat była gwałcona w szkole. Rodzice zamarli odkrywając jej powiększony brzuch
  3. Jest afera. Cejrowski niewyobrażalnie poniżył Roksanę Węgiel i Viki Gabor
  4. Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykre
  5. OGROMNA grzywna za wycięcie drzewa na własnej posesji. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

źródło: polsatnews

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News