emerytura wiek emerytalny
Marek BAZAK East News
Joanna Szwalikowska - 4 Października 2020

Czy jesteście za tym, aby w tym samym wieku kobiety i mężczyźni przechodzili na emeryturę?

Czy waszym zdaniem kobiety oraz mężczyźni powinni przechodzić na emeryturę w tym samym wieku. Co sądzicie na ten temat? Jesteście za czy może zupełnie przeciwko takiemu rozwiązaniu?

Czy uważacie, że emerytura powinna rozpoczynać się w tym samym wieku zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn? Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii?

Wszystkich Świętych Ministerstwo Zdrowia obostrzenia PolacyMinisterstwo Zdrowia zabrało głos ws. obostrzeń na Wszystkich Świętych. Co może czekać Polaków?Czytaj dalej

Obecnie w Polsce od 2017 roku obowiązuje minimalny wiek emerytalny. Dla kobiet jest to 60 lat, z kolei dla mężczyzn 65. Czy uważacie, że powinny nastąpić zmiany w tym zakresie i zarówno mężczyźni, jak i kobiety, powinni przechodzić na emeryturę w tym samym wieku?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Osiągnięcie wieku emerytalnego pozwala nam na społeczne przyzwolenie zaprzestania pracy i utrzymywanie się ze świadczenia emerytalnego. W Polsce wiek ten różni się w zależności od naszej płci. Kobiety mają prawo przejść na emeryturę w wieku 60 lat, z kolei mężczyźni muszą osiągnąć już 65 lat. Czy waszym zdaniem takie zróżnicowanie jest w porządku?

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyją 4 osoby, ofiar może być więcej. Ogromna tragedia w Wielkopolsce, służby apelują do wszystkich

2. „Miał przyjechać do Polski”. Właśnie poinformowano o jego śmierci

3. Niszczycielski żywioł właśnie uderzył. Łamie drzewa, ludzie uciekają w popłochu, śmiertelne niebezpieczeństwo

Niektóre osoby są zwolennikami wyrównania wieku emerytalnego, tak, by mężczyźni oraz kobiety musieli osiągać ten sam wiek, by móc przejść na emeryturę. Uważacie, że to dobre rozwiązanie? A może waszym zdaniem obecne zróżnicowanie powinno zostać zachowane?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga, dodatkowe pieniądze do emerytury dla specjalnej grupy Polek i Polaków. Chodzi o setki złotych
  2. Justyna Żyła upiększa się specjalnie dla swojej nowej miłości? Piotr Żyła będzie wściekły, pokazała zjawiskowe zdjęcia (FOTO)
  3. Zdjęcie ze ślubu jest dobijające. Ból ogarnia człowieka na samą myśl, co wydarzyło się z panną młodą
  4. Mieszkasz w domu - zapłacisz 900 złotych, ci w mieszkaniach po 700 zł. Nie będzie możliwości uniknięcia nowej opłaty
  5. Mateusz Morawiecki w żałobie, przekazał najgorszą wiadomość. Śmierć przyszła niespodziewanie
  6. Cudowna jesienna surówka z buraków, marchewki i gruszki. Idealna kompozycja smaków

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News