Szykuje się rewolucja? Przejście na emeryturę nawet w wieku 53 lat

Szykuje się rewolucja? Przejście na emeryturę nawet w wieku 53 lat Źródło: Pixabay/gosiak1980

Emerytura to temat, który zawsze żywo interesuje całe polskie społeczeństwo. Wiele emocji, nawet wśród osób, które będą pobierać świadczenie dopiero za jakiś czas, budzi kwestia wieku emerytalnego. Niedawno pojawiły się zaskakujące doniesienia sugerujące prawdziwą rewolucję w tej dziedzinie.

Emerytura to gorący temat w obliczu zbliżających się wyborów do Sejmu. Wszystkich Polaków interesuje ta kwestia, dlatego też nowe projekty dotyczące tej dziedziny życia spotykają się z licznymi komentarzami. Teraz przedstawiono pomysł, który może być prawdziwą rewolucją w tej dziedzinie. 

Emerytura w centrum zainteresowania przed wyborami 

Emerytura jest kwestią, która w przeddzień wyborów, może okazać się kluczowa, jeżeli chodzi o zdobycie poparcia społeczeństwa. PiS wyszedł właśnie z rewolucyjną propozycją, która z pewnością spodoba się wielu Polakom. 

Rewolucyjny pomysł ma zapewnić wcześniejszą emeryturę dla wszystkich. Wiek przestanie mieć znaczenie, jeżeli ten system wejdzie w życie. Będzie się liczyć jedynie staż pracy. Niektóre osoby będą mogły więc przejść na emeryturę, gdy skończą 53 lata. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wcześniejsza emerytura dla wszystkich

Politycy PiS wyraźnie pokazują, że w najbliższych wyborach, które odbędą się 13 października, interesuje ich jedynie zwycięstwo. Partia zdecydowała się powiem przedstawić taki projekt ustawy dotyczącej emerytur, który obejmie wszystkich. Opozycja sądzi, że jest to pomysł nierealny, ale być może dostarczy ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego dodatkowych głosów. 

Projekt wcześniejszych emerytur obejmuje wszystkie grupy zawodowe. Opiera się bowiem na prostej zasadzie dotyczącej stażu pracy. Wystarczy, że ktoś przepracuje odpowiednią liczbę lat i już będzie mógł być objęty świadczeniami emerytalnymi. Ktoś, kto zaczął pracę zarobkową wcześniej i nie robił sobie w międzyczasie przerw, może liczyć na wcześniejszą emeryturę. Mężczyźni, którzy poszli do pracy w wieku 18 lat, przejdą więc na emeryturę, mając 58 lat, a kobiety 53. 

Dzisiaj grzeje: 1. Lublin: znaleziono ROZCZŁONKOWANE ciało. Pies odgryzł głowę właścicielowi. Prokuratura nie ma wątpliwości
2. Ojciec gwałcił swojego małego syna, a później oddawał swoim kolegom. Na jaw wyszły koszmarne kulisy sprawy, tylko dla osób o mocnych nerwach

Jest to powrót do pomysłu Andrzeja Dudy. Prezydent w 2015 roku podpisał nawet wstępne porozumienie z szefem "Solidarności" w tej sprawie. Dzięki tej rewolucyjnej propozycji PiS najprawdopodobniej zyska jeszcze większe poparcie Polaków. Sceptycy sądzą, że jest to system, którego nie da się zrealizować bez znacznego nadszarpnięcia budżetu państwa. 13 października przekonamy się, czy obietnica wcześniejszej emerytury oczarowała wyborców czy nie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Mężczyzna obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Ludzie bili się o popularny produkt, teraz znów wraca na sklepowe półki. Rusza wielka promocja w Lidlu
  5. Panna młoda chciała zadać szyku na swoim ślubie. Została bezlitośnie wyśmiana, "założenie tego to samobójstwo”"

Źródło: Money PL

Następny artykuł