Emerytury i renty będą zawieszane. Ważny komunikat ZUS do wielu Polaków

Emerytury i renty będą zawieszane. Ważny komunikat ZUS do wielu Polaków Źródło: Arcaion/Pixabay

Emerytura oraz renta mogą zostać zawieszone. Właśnie pojawił się ważny komunikat ZUS, który dotyczy wielu Polaków. Szykują się zmiany, które dotkną każdego. Warto dowiedzieć się, jak nie stracić swoich świadczeń emerytalno-rentowych po wejściu w życie nowych zasad.

Emerytura i renta zgodnie z nowymi wytycznymi ZUS mogą zostać w prosty sposób zawieszone. Po pojawieniu się komunikatu ZUS zrodziło się wiele pytań. Wielu seniorów obawia się, że ich świadczenia mogą zostać zawieszone. Jakie są nowe zasady, którymi będzie kierować się ZUS? Kto powinien się obawiać o swoje świadczenia, a kto jest całkowicie bezpieczny? 

Emerytura może zostać odebrana. Kto powinien się obawiać o swoje pieniądze?

Jeżeli jesteś osobą, która otrzymuje rentę z powodu niezdolności do pracy, rentę rodzinną lub masz mniej niż 60 lat w przypadku kobiet i mniej niż 65 lat w przypadku mężczyzn, pobierasz wcześniejszą emeryturę, a do tego dorabiasz, powinieneś dowiedzieć się, jaki dokładnie jest twój przychód. Kiedy przekroczy on 6531,90 zł, ZUS ma prawo zawiesić twoje świadczenie emerytalno-rentowe. 

Określonego limitu nie należy przekraczać. Jeżeli emeryt lub rencista zarobi więcej niż 6531,90 zł, sytuacji przyglądać się zacznie ZUS, po czym może zmniejszyć lub całkowicie zawiesić świadczenie. Dokładne zasady mówią o tym, że ZUS zawiesi wypłatę świadczeń, jeżeli przychód z działalności objętej obowiązkowymi ubezpieczeniami społecznymi zostanie przekroczony o 130 procent przeciętnego wynagrodzenia. Warto pamiętać, że limit obowiązuje od początku września i ulegnie zmianie na początku września. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Emerytura może zostać zmniejszona w kilku przypadkach 

Jeżeli emeryt lub rencista uzyska przychód większa niż 70 procent przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia tj. 3517,20 zł, który jednocześnie nie będzie wyższy niż 130 procent, to ZUS ma prawo zmniejszyć wysokość świadczenia. Emerytura i renta będą pomniejszane o kwotę, która została przekroczona w dochodzie. Na oficjalnej stronie ZUS znalazła się dokładna informacja, o ile może zostać pomniejszone świadczenie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Tragiczna śmierć

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Emerytury i renty będą zawieszane. Ważny komunikat ZUS do wielu Polaków

Warto podkreślić, że w kilku przypadkach emeryci i renciści mogą dorabiać bez żadnych limitów wynagrodzeń. Są to osoby, które otrzymują emeryturę i przekroczyły już wiek emerytalny, pobierają rentę dla inwalidów wojennych i wojskowych, których niezdolność do pracy wynika ze służby wojskowej, otrzymują rentę rodzinną. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Hit w TVP, kolejny specjalista w niezwykłym wydaniu. Internauci dopatrzyli się pewnego szczegółu i nie mogą powstrzymać śmiechu
  2. Fatalne wieści dla fanów Batmana. Odtwórca głównej roli zakażony
  3. Kobieta porzuciła swoją niepełnosprawną córeczkę. Po 20 latach zobaczyła w telewizji rzecz, która odebrała jej mowę
  4. Tuż po narodzinach dziecko znalazło się w rękach matki. Kobieta zobaczyła, co maluch ma w buzi i zamarła
  5. Choroba okazała się nie do pokonania. Po wyczerpującej walce zmarł polski polityk
  6. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Mówi się, że jest czarnym złotem kuchni i leczy m.in. wrzody żołądka

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News