Emerytura w Polsce
East News ARKADIUSZ ZIOLEK
Monika Majko - 4 Maja 2020

Skończą się pieniądze na wypłacanie emerytur? ZUS wydał niepokojące oświadczenie

Emerytura to jedno z najpopularniejszych świadczeń pobieranych w Polsce. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał niepokojące oświadczenie, wpływy do kasy maleją. Seniorzy boją się o swoje pieniądze, wszystko przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Sprawę skomentowała prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Emerytura wzbudza wiele emocji, zwłaszcza w kontekście ostatnich wydarzeń związanych z pandemią koronawirusa w Polsce. Z powodu wprowadzenia przez rząd działań w ramach tarczy antykryzysowej, ZUS zanotował znaczny spadek wpływów do kasy. Wydano niepokojące oświadczenie.

Wiadomości, tragediaWszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, tragiczne wiadomości obiegły mediaCzytaj dalej

Emerytura - tarcza antykryzysowa może mieć istotny wpływ na świadczenia dla seniorów

Rządowe działania opracowane w ramach tarczy antykryzysowej są ważne nie tylko dla polskich przedsiębiorców, ale również mają wpływ na seniorów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał niepokojące oświadczenie, w którym przyznał, że z powodu wprowadzonych ulg oraz licznych zwolnień spowodowanych przez kryzys, do kasy funduszu wpływa znacznie mniej środków niż do tej pory.

- Jak na razie w kwietniu br. na wszystkie fundusze wpłynęło ok. 20 proc. mniej składek niż w kwietniu ubiegłego roku. W kwietniu br. ZUS pobrał na wszystkie fundusze ok. 19,5 mld zł. To jest o 4,6 mld zł mniej niż w kwietniu ubiegłego roku, gdy do ZUS wpłynęło 24,1 mld zł. To także mniej o 6,4 mld zł niż w marcu br., kiedy pobraliśmy 25,9 mld zł. - przyznała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska, w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TataNiestety, tata znalazł synka martwego. Podano przyczynę niewiarygodną zgonu, mama się załamałaCzytaj dalej

Emerytura nie zostanie wstrzymana, prezes ZUS uspokaja seniorów

W związku z tymi doniesieniami, polscy seniorzy zaczęli obawiać się o swoje świadczenia. Prezes ZUS uspokaja wszystkich, którzy zaniepokoili się przekazanymi informacjami. Brakujące środki zostaną "dozbierane" z dotacji budżetu państwa.

- Niedobory w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych będą na bieżąco pokrywane z dotacji budżetu państwa. W tegorocznym budżecie mamy przewidziane 34 mld zł dotacji, z czego wykorzystaliśmy do tej pory 12,6 mld zł, czyli około 38 proc. tej kwoty. Podejmujemy także kroki w celu skorzystania ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, z którego mają być finansowane skutki kryzysu gospodarczego wywołanego epidemią koronawirusa i koszty przeciwdziałania temu kryzysowi - przekazała prezes ZUS.

Dzisiaj grzeje:

1. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Niestety, policja przekazała złą wiadomość

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

Prof. Gertruda Uścińska poinformowała również, że pomimo potwierdzonych problemów, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wciąż jest w kontrolowanej sytuacji finansowej i nie ma podstaw, by obawiać się wstrzymania lub ograniczenia wypłat świadczenia emerytalnego.

- Pomimo to ZUS jest nadal w relatywnie dobrej kondycji finansowej. Bo od początku roku pobraliśmy ponad 92 mld zł składek, co jest cały czas więcej niż w takim samym okresie zeszłego roku W ostatnich miesiącach mamy mniej składek, ale porównując do rekordowych wpływów w poprzednich latach, mimo kryzysu, ciągle jesteśmy na minimalnym plusie, choć nie jest to już 8 czy 9 proc., jak do tej pory bywało - wyjaśniła prof. Gertruda Uścińska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Nowa, porażająca teoria na temat zaginięcia Kacperka. Rodzina zabrała głos, włos się jeży
  4. Od dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorów
  5. Łukasz Szumowski wypowiedział się ws. kosmetyczek i fryzjerów. Wszystko jest już jasne
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

zwierzę8 mitów o psach, w które wciąż wierzy wiele osób. Nie popełniaj tych błędówCzytaj dalej

źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News