Emerytura porada polityka
unsplash/Sergiu Vălenaș
Aneta Wasilewska - 4 Lutego 2020

Emerytce nie starczało pieniędzy na życie. Od polityka dostała radę, która woła o pomstę do nieba

Emerytura sprawia, że kobiety nie stać na opłaty. Polityk postanowił poradzić jej, jak powinna zachować się w takiej sytuacji. Jego słowa wołają o pomstę do nieba.

Emerytura bardzo często jest jedynym źródłem utrzymania starszych osób. Wyjątkowo niskie świadczenia emerytalne mogą sprawić, że życie emeryta polega na nieustannym oszczędzaniu, by mieć pieniądze na opłacenie rachunków, leki i na jedzenie. W takim przypadku niewiele osób może sobie pozwolić na jakiekolwiek przyjemności.

Politycy zwiększyli ostatnio kwotę minimalnej emerytury, a także zagwarantowali najstarszym członkom społeczeństwa dodatkowe wypłaty w formie "trzynastek". Niestety nie w każdym zakątku świata emeryci mogą liczyć na wsparcie polityków. W niektórych przypadkach, jedyne co od nich otrzymują, to porady, które zwalają z nóg.

Domowa medycynaGenialny domowy trik na pozbycie się kataru w 25 sekund. Nawet lekarze będą zdziwieniCzytaj dalej

Emerytura nie starczała jej na opłatę rachunków

Emerytka pochodząca z Ukrainy zatelefonowała do radia, w którym prowadzona była audycja "Głos Ludu" z młodym politykiem, Jewhenijem Braharem. Zaledwie 25-letni przedstawiciel ukraińskiej partii rządzącej Sługa Narodu brał udział w dyskusji w formie talk-show. Program daje ukraińskiej społeczności możliwość rozmowy z przedstawicielami rządu.

66-latka, która dodzwoniła się do studia, podzieliła się swoją historią. Wyznała, że emerytura, którą otrzymuje, w przeliczeniu na złotówki wynosi 310 zł. W związku z wyjątkowo niską kwotą, nie stać jej na opłaty rachunków za gaz, które są wyjątkowo wysokie u naszych wschodnich sąsiadów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

WłókniakiNiemal każdy ma włókniaki i nie wie, jak się ich pozbyć. Oto łatwe i bezbolesne sposoby na usunięcie zmianCzytaj dalej

Emerytura była za niska. Polityk zdradził kobiecie, jak poradzić sobie z problemem

Młody polityk na antenie radia udzielił kobiecie rady. Mężczyzna stwierdził, że w przypadku emerytki najlepiej będzie sprzedać psa, o ile jest rasowy. Słowa, które padły, wzbudziły wiele negatywnych komentarzy ze strony społeczeństwa. Fala hejtu, która wylała się na Jewheniija Brahara, spowodowała, że młody polityk przeprosił za swoje słowa w mediach społecznościowych.

- Chcę podkreślić, że nie zamierzałem nikogo urazić. Chciałem tylko zwrócić uwagę na przypadki niesprawiedliwości, kiedy ludzie, którzy nie potrzebują pomocy korzystają z dopłat, ukrywając swój majątek i luksusowy styl życia - napisał.

Dzisiaj grzeje:

1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"

2. IMGW pilnie ostrzega przed dzisiejszym atakiem zimy. Wydano alerty drugiego stopnia na kilku województw

Jewhenij Brahar dodał, że jest od niedawna w polityce i zdarza mu się popełniać błędy. Emerytka podsumowała, jego poradę mówiąc, że "mógłby sprzedać swój mózg", ona jednak nie zamierza sprzedawać swojego 14-letniego ślepego kundelka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepis na nieziemski dwuskładnikowy tort obiega internet. Robi się w 30 minut, nie trzeba umieć piec
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Agnieszka Woźniak-Starak pokazała wymowne zdjęcie. Pokazała, jak spędza wolny czas: "Nasze poranki"
  4. Przepis na przepyszne ciasto znaleziono w starym zeszycie. Bajecznie prosty sposób na niebo w gębie
  5. 27-latka pierwszy raz w życiu poszła do pracy bez makijażu. Reakcja koleżanek sprawiła, że zalała się łzami

Nastolatek, gwara młodzieżowaGwara młodzieżowa z lat 70., kiedyś każdy tak mówił. Pamiętasz wszystkie słowa?Czytaj dalej

źródło: wp

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News