Emerytura będzie wyższa
Pixabay.com gosiak1980
Monika Majko - 3 Listopada 2020

Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

Emerytura być może będzie jeszcze wyższa, niż do tej pory przewidywano. Wiadomo, kiedy polscy seniorzy otrzymają dodatkowe pieniądze.

Emerytura to zwykle jedyne źródło dochodów najstarszych obywateli kraju. Wiadomo, kiedy seniorzy dostaną dodatkowe pieniądze, podwyżka może być jeszcze większa, niż do tej pory przewidywano. Dobre wiadomości dla emerytów obiegły krajowe media.

Emerytura ulegnie waloryzacji 1 marca 2021 roku

Seniorzy już nie mogą się doczekać 1 marca 2021, kiedy to ich emerytura przejdzie waloryzację oznaczającą podwyżkę kwoty świadczenia. Do tej pory rząd przewidywał, że od przyszłego roku renty i emerytury będą podwyższone o 3,84 proc., ale z powodu stale rosnących ceny towarów i usług, podwyżki w 2021 roku mogą wynieść nawet 4 - 4, 5 proc.

Pilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychPilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychCzytaj dalej

Coroczna waloryzacja świadczenia emerytalnego zakłada, że seniorzy nie powinni otrzymywać mniej pieniędzy niż niż do tej pory, ale wysokość tej podwyżki jest w dużej mierze uzależniona od tego, co dzieje się w gospodarce. Obecny kryzys, związany z trwającą pandemią koronawirusa sprawia, że koszty życia rosną, a co za tym idzie, rośnie prawdopodobieństwo zwiększenia się kwoty podwyżki emerytur, która ma choćby w niewielkim stopniu zrekompensować seniorom stały wzrost cen.

Ostateczna wysokość waloryzacji w 2021 roku będzie znana w lutym przyszłego roku, gdy GUS ogłosi wysokość inflacji, czyli tempo wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w gospodarstwach emeryckich oraz tempo, w jakim rosły pensje w 2020 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Waloryzacja emerytur może być wyższa, niż do tej pory przewidywał rząd

Istnieje duża szansa na to, że przyszłoroczne podwyżki świadczeń dla seniorów będą większe, niż do tej pory prognozował rząd, z uwagi na wzrost cen w tym roku, zwłaszcza w obliczu tzw. drugiej fali koronawirusa.

– To paradoksalnie dobra informacja dla emerytów, bo dzięki wysokiej w tym roku inflacji świadczenia będą wyższe. Szacujemy, że w lutym 2021 r., gdy poznamy ostateczną wielkość inflacji w całym roku 2020, rząd zmieni przyjęty wskaźnik waloryzacji emerytur z 3,84 proc. do 4 - 4,5 proc. – tłumaczy Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz

2. Nie żyje gwiazda Polsatu. Wstrząsająca informacja o śmierci

3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor Polsatu. Miał tylko 31 lat

Marcowa waloryzacja dotyczy wszystkich emerytów i rencistów, a także osób na świadczeniach przedemerytalnych, kompensacyjnych i pomostówkach. Wyższe świadczenia obejmuje zarówno seniorów, którym pieniądze wypłaca ZUS, jak i KRUS.

Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA również wypłaci wyższe świadczenia emerytowanym funkcjonariuszom policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu oraz strażakom, Wojskowe Biuro Emerytalne MON emerytowanym żołnierzom, a Biura Emerytalnego Służby Więziennej pracownikom więziennictwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Spaniel potrzebował pomocy weterynarza. Chirurg osłupiał, gdy zobaczył co było w brzuchu psa
  2. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportu
  3. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej
  4. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  5. Mama szła z synem za rękę. Nagle zrobiła niewyobrażalną rzecz, nagranie z polskiego miasta tylko dla wytrwałych
  6. Zapytali sztuczną inteligencję o wyniki wyborów prezydenckich w USA. AI zaskoczyło wszystkich
  7. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News