Niespodziewana decyzja ws. emerytów. Jeszcze w wakacje mogą dostać nowy dodatek

Niespodziewana decyzja ws. emerytów. Jeszcze w wakacje mogą dostać nowy dodatek Źródło: congerdesign Pixabay.com

Emerytura przeważnie nie pozwala polskim seniorom korzystać z uroków wakacyjnych miesięcy. Uchwalone przez senatorów zmiany mogą wkrótce wpłynąć na dotychczasowe życie wielu milionów starszych osób, dla których to właśnie emerytura jest jedynym źródłem utrzymania.

Emerytura w Polsce nie należy do najwyższych w Europie i seniorzy muszą często liczyć każdy grosz. Większość pobierających świadczenie nigdy nie uwzględnia w swoich wydatkach wyjazdów wakacyjnych, lecz w związku z niespodziewaną decyzją Senatu wkrótce może to ulec zmianie.

Niska emerytura to problem wielu osób, ale już w te wakacje może zostać wypłacony nowy dodatek

Emerytura oraz świadomość, że wielu seniorów żyje bardzo skromnie były głównymi powodami podjęcia przez senatorów ważnej decyzji. Przegłosowano propozycję, aby pobierający świadczenia zostali dołączeni do osobom, którym przysługiwać ma bon turystyczny zaproponowany przez rząd. Oznacza to, że już w te wakacje mogą oni dostać nowy dodatek. To jedna z najważniejszych merytorycznych zmian zaproponowanych w projekcie bonu i na pewno ucieszy wielu seniorów, których emerytura od wielu lat nie pozwalała na zorganizowanie jakiegokolwiek wyjazdu w sezonie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Decyzję podjęto jednogłośnie

Jak podaje portal Interia, żaden z biorących udział w głosowaniu senatorów nie był przeciwko proponowanym zmianom dotyczącym rozszerzenia osób, którym przysługiwać będzie skorzystanie z bonu turystycznego. 97 senatorów głosowało za przyjęciem uchwały i w związku z wprowadzeniem zmian w projekcie, ustawa ponownie wróci do Sejmu, gdzie po raz kolejny zajmą się nią posłowie. Niska emerytura już nie będzie stwarzała barier wykluczających polskich seniorów i możliwe, że już w te wakacje trafi do nich zupełnie nowy dodatek.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie powstała prezydencka ustawa dot. szkół. Ogromne zmiany, wielu nie będzie zadowolonych

2.Chwilę wcześniej zrobił sobie z nimi fotkę. Ojciec zabił swoje dzieci

Zaproponowano wiele poprawek, zyskać mogą nie tylko emeryci

W trakcie prac senatu zaproponowano ponad 70 poprawek w projekcie bonu turystycznego, który trafił do nich po opuszczeniu sejmowych ław. i chociaż większość z nich miała mało znaczący charakter, to właśnie włączenie emerytów i rencistów oraz rodziców pracujących za granicą i pobierających tam świadczenia na pociechy są najbardziej znaczącymi zmianami uchwalonymi przez senatorów. Jednocześnie przy okazji dyskusji na temat sposobu wykorzystania tego przywileju wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy stwierdził, że powstanie specjalny system, który to umożliwi.

- W naszym przekonaniu ok. 3-4 tygodnie to jest czas, kiedy odpowiednie instytucje będą mogły rozpocząć realizację tego bonu - powiedział Gut-Mostowy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chcesz jak najszybciej ukisicić ogórki? Mamy niezawodny i błyskawiczny sposób
  2. Agnieszka Radwańska już urodziła? Jej siostra opublikowała zdjęcie, które nie pozostawia najmniejszych wątpliwości
  3. Kobieta umarła 14 dni po ślubie. Kilka dni później wdowiec przypadkiem znalazł w jej telefonie wstrząsające zdjęcie
  4. Miliony oglądały jego występy, teraz widzowie pogrążają się w żałobie. Niestety, media podały informacje o samobójstwie
  5. Wypłacasz pieniądze z bankomatu? Możesz się mocno zdziwić, NBP wydało oficjalne oświadczenie
  6. Niespodziewane słowa Andrzeja Dudy o córce. Wyszło na jaw, jakie naprawdę ma relacje z Kingą

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News