Starsi ludzie mocno się zdziwią. Głodowa emerytura? Mało kto wie, jak dostać więcej pieniędzy

Starsi ludzie mocno się zdziwią. Głodowa emerytura? Mało kto wie, jak dostać więcej pieniędzy Źródło: fot. pixabay.com/krzys16

Emerytura od wielu lat jest polem drażliwych dyskusji, jednak najwięcej z nich dotyczy wysokości świadczenia wypłacanego nam przez ZUS. Jak się okazuje, są sposoby na to, aby dostać więcej pieniędzy.

Emerytura w naszym kraju nigdy nie należała do najwyższych i co do tego raczej nikt nie ma wątpliwości. Oczywiście istnieją zawody, które zapewniają nam wysokie świadczenie, jak i szybkie przejście na nie, jednak stanowią one wyjątki na rynku pracy. W ten sposób niestety wiele osób staje przed obliczem wręcz głodowych stawek wpływających na konto, kiedy decydują się przejść na emeryturę. W takim momencie kluczowe jest pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach.

Jak sprawić, aby nasza emerytura była wyższa?

Możliwość przejścia na emeryturę określa nasz wiek, a nie ilość przepracowanych lat czy też odprowadzonych składek. Trzeba jednak pamiętać, że emerytura minimalna nie zawsze może nam się należeć. Jeżeli mamy niskie składki, ale przepracowaliśmy przynajmniej 20 lat w przypadku kobiet lub 25 u mężczyzn, to należy nam się z tego tytułu właśnie emerytura minimalna, która na ten moment wynosi prawie 1030 złotych brutto.

Warto o tym pamiętać, ponieważ nawet odkładając większe środki, ale posiadając krótszy staż pracy, może się okazać, że nasza emerytura będzie znacznie niższa niż minimalna. Dlatego warto mieć to na uwadze i jeżeli brakuje nam naprawdę niewiele do osiągnięcia wymaganego pułapu, popracować jeszcze trochę, aby nasza sytuacja finansowa była lepsza po zakończeniu pracy zawodowej.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest sam czas, kiedy przechodzimy na emeryturę i ma on związek z systemem waloryzacji, który panuje w naszym kraju. Okazuje się, że niektóre z miesięcy są znacznie lepsze od pozostałych, aby przejść na emeryturę. Najgorszym jest dla przykładu czerwiec, a najlepsze to lipiec, sierpień i wrzesień.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzięki tej wiedzy możemy zapewnić sobie dodatkowe środki co miesiąc, praktycznie nic nie robiąc. Kolejną ważną kwestią są również nasze umowy, ponieważ w przypadku, kiedy pracowaliśmy np. na podstawie umowy zlecenie, musimy przedstawić je wszystkie w ZUS-ie i przez to w pewien sposób udowodnić, że okres ten zalicza się do naszego stażu pracy i odprowadzane mieliśmy wtedy także składki emerytalne.

Jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej, jeżeli chodzi o rzeczy, o których warto pamiętać. Warto co jakiś czas sprawdzać warunki przyznawania emerytur i przede wszystkim, nawet jeżeli do naszej emerytury jeszcze daleko, odkładać wszelką dokumentację z naszych miejsc zatrudnienia w jedno miejsce, aby później nie musieć wywracać całego mieszkania do góry nogami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o mężu Danuty Holeckiej! Nie zgadniecie, czym zajmuje się mąż królowej TVP! Oczy wam wyjdą z orbit
  2. 71-letnia kobieta przeszła operację plastyczną dla swojego młodszego męża. Efekt zwali was z nóg!
  3. Szczere wyznanie pracownicy Biedronki o warunkach pracy: "Pan każe, a ty sługo idź to rób"
  4. Internauci pękają ze śmiechu. Chodakowska "przypadkiem" upokorzyła żonę Karpiela-Bułecki
  5. Na podniebieniu córeczki zobaczyła przerażającą, czarną plamę. Lekarze nie mogli uwierzyć, co się za nią kryło
  6. Magda Gessler ma oczy pełne łez. Takiego wzruszenia u gwiazdy nie widzieliśmy nigdy

 

źródło: Dziennik Łódzki

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News