Emerytura - najniższa w Polsce
pixabay _Alicja_
Aneta Wasilewska - 3 Maja 2020

Nie mieści się w głowie, najniższa emerytura w Polsce wynosi 2 grosze. Powód osłabia

Emerytura może wynosić 2 grosze? W głowie się nie mieści. Dane, które zostały opublikowane przez ZUS, zdumiewają. Okazuje się, że osób z mniejszymi wypłatami świadczeń emerytalnych niż najniższa emerytura jest coraz więcej. Powody wypłat tak niskich świadczeń są osłabiające.

Emerytura budzi ogromne kontrowersje. Wciąż pojawiają się informacje, że wypłata tych świadczeń jest za niska. Okazuje się jednak, że minimalna emerytura nie jest jedynym problemem. W Polsce przybywa osób, które otrzymują jeszcze mniejsze pieniądze od ZUS.

WiadomościNiewyobrażalna tragedia, nie żyje 47 osób, 75 jest rannych. Dramatyczne wiadomości poruszyły wszystkich mieszkańców WenezueliCzytaj dalej

Emerytura wynosi zaledwie 2 grosze

ZUS opublikowało raport, z którego wynika, że aż 46 procent osób pobiera niższą emeryturę od minimalnej. Pojawiła się tam także informacja, że 741 osób w Polsce otrzymuje mniej niż 10 złotych miesięcznie. Jednak najniższe świadczenie wypłacane przez ZUS wynosi zaledwie dwa grosze.

- Najniższa wysokość emerytury odnotowana w grudniu 2019 r. wynosiła 0,02 zł. Pobierała ją osoba, która nie podlegała ubezpieczeniu społecznemu przed 1.01.1999 r., a po tym okresie udowodniła jeden dzień ubezpieczenia - przekazał ZUS w raporcie.

W przekazanym przez ZUS raporcie widnieje informacja, że w większości najniższe świadczenia emerytalne wypłacane są kobietom. Jednak w ciągu ostatnich latach zaczęła wzrastać liczba mężczyzn, którzy otrzymują wpłaty mniejsze niż emerytura minimalna. W roku 2014 było ich 1,2 procent, a w 2019 roku już 15,8 procent.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku5 znaków zodiaku o niebywałej urodzie. Ciężko się im oprzeć, wszyscy tracą dla nich głowęCzytaj dalej

Co sprawia, że emerytura jest tak niska?

Osoby, które otrzymują wypłaty świadczeń emerytalnych, niższe od minimalnej kwoty emerytury, to osoby, mające niepełny staż ubezpieczeniowy. Co dla kobiet oznacza mniej niż 20 lat, a dla mężczyzn 25 lat. ZUS, wyliczając świadczenia, nie może podnieść go do kwoty minimalnej emerytury.

Wzrost takich wypłat notowany jest od 2016 roku. Dla przypomnienia już rok później w życie weszła ustawa, która regulowała obniżenie wieku emerytalnego, co doprowadziło do tego, że od tamtej pory liczba osób ze świadczeniami niż minimalna emerytura rośnie aż o 50 tysięcy osób rocznie.

Dzisiaj grzeje:

1. Nikt się nie mógł spodziewać. TVN pokazał, jak operowali Pawła Królikowskiego, porażające sceny
2. Komunikat Ministerstwa Zdrowia o kolejnym etapie znoszenia ograniczeń. Jest ważna uwaga

Eksperci są przekonani, że niebawem emeryci będą mogli cieszyć się z ogromnych podwyżek świadczeń emerytalnych. Niestety, nie oznacza to, że ZUS zacznie wypłacać więcej pieniędzy, które mają niepełny staż ubezpieczeniowy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Marta spędziła 3 lata w prawdziwym piekle. "Jak można zgwałcić żonę? To mi się należy"
  2. Druzgocące słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, mocne przesłanie
  3. Wykryto duże ognisko zakażeń w polskim mieście. Sanepid ostrzega, może być jeszcze gorzej
  4. Media obiegły kontrowersyjne słowa Benedykta XVI. Franciszek się wścieknie?
  5. Wyszło na jaw, dlaczego żona Hołowni nie chodzi do kościoła. Chodzi o jej wiarę
  6. Wyrzucanie liści kalafiora jest 1 z największych błędów popełnianych przez niemal wszystkich. Można je spektakularnie wykorzystać

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News