Emerytura
Unsplash.com Elien Dumon
Konrad Karpiuk - 3 Maja 2020

Niewiarygodne wieści dla emerytów. Ekspert jest przekonany, czeka ich rekordowo wysoka podwyżka

Emerytura w Polsce, choć w ostatnim czasie wspierania przez dodatkowe świadczenia, wciąż nie należy do zbyt wysokich. Wielu emerytów ma poważne problemy z zabezpieczeniem swojej egzystencji, niskie wypłaty utrudniają utrzymanie się na godnym poziomie. Ekspert przekazał tym razem wyjątkowo dobre wieści, emerytów czeka rekordowa podwyżka.

Emerytura w Polsce co roku jest waloryzowana, zależnie od tego, jak kształtuje się inflacja. Ma to pomóc emerytom przeżyć na zmieniającym się rynku, szczególnie że wraz ze spadkiem wartości nabywczej pieniądza, codzienne zakupy są dużo droższe. Według eksperta można spodziewać się rekordowego wskaźnika waloryzacji.

Emerytura z rekordową podwyżką, ekspert ma dobre prognozy

Na temat sytuacji ekonomicznej w Polsce i położeniu w niej emerytów, rozmawiał z Wirtualną Polską Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. Jak sam przyznał, większość ekspertów przewiduje wzrost inflacji, co dla Polaków nie jest zbyt dobrą informacją. Mniej obawiać się muszą o to emeryci, których świadczenia są rewaloryzowane.

Zaginięcie - Mama KacperkaMama Kacperka tuż po zaginięciu zauważyła nieznajomy samochód z 2 mężczyznami. Byli nad rzeką, nagle zamknęli auto i odjechaliCzytaj dalej

- Biorąc pod uwagę wskaźniki ekonomiczne, waloryzacja może być wysoka i może być nawet rekordowo wysoka. Jeżeli współczynnik i wskaźnik waloryzacji emerytury to są dwie składowe między innymi inflacja. Jeśli inflacja będzie wysoka, a część ekonomistów prognozuje wzrost inflacji, więc to prognozuje, że waloryzacja przyszłoroczna będzie wysoka. W tym roku to było 3,52 w przyszłym roku, szacunki mówią, że może się to zbliżyć do 5% - mówił ekspert dla WP.

Zła wiadomość dla najbiedniejszych? Wiadomo o ile większą emeryturę mogą dać

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż -metamorfoza byłej żonyZaniedbana kobieta rozwiodła się po 44 latach małżeństwa. Przeszła diametralną metamorfozę, mąż będzie płakał ze złościCzytaj dalej

Ekspert twierdzi także, że w związku z wysokim wskaźnikiem inflacji, możemy się spodziewać usunięcia wskaźnika waloryzacji kwotowej. Miała ona stanowić wsparcie dla najbiedniejszych, którzy z racji niskich świadczeń, nie zyskali dużo na procentowym przeliczniku. Powodem ma być fakt, że przy wysokich wskaźnikach, nawet najbiedniejsi otrzymają znacząco więcej.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja przekazała fatalne informacje. Chłopiec nie żyje, zabił go własny ojciec
2. Córka Kasi Kowalskiej nie miała koronawirusa. Nowe doniesienia wychodzą na jaw

Jak twierdzi ekspert, w efekcie 5% waloryzacji, osoby z niskimi świadczeniami emerytalnymi mogą liczyć nawet na 70 zł więcej. Warto jednak zaznaczyć, że podwyżka z waloryzacji wynika z inflacji, więc dzięki dodatkowym finansom emeryt raczej nie kupi więcej produktów niż do tej pory, ze względu na podwyżkę cen.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczne informacje na samym początku tygodnia. MZ podało najnowsze dane
  2. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje młody gwiazdor. Tragiczny wypadek w dniu urodzin
  3. Znaleziono porzuconą zabawkę Kacperka? Dziecko bawiło się nią tuż przed zaginięciem
  4. Córka Kasi Kowalskiej nie miała koronawirusa? Na jaw wyszła zdumiewająca prawda, menedżer się wygadał
  5. Syn Pawła Królikowskiego dopiero teraz miał siłę wyznać prawdę. Nie da się powstrzymać łez
  6. Rewolucyjny przepis na gołąbki. Dużo szybszy od tradycyjnego, idealny dla zapracowanych

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

Źródło: Money PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News