Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze Źródło: pexels/PhotoMix Ltd

Emerytura plus - tak należy nazwać działania obozu rządzącego, który planuje przekazać emerytom i rencistom dodatkową emeryturę. Minister rodziny zapowiada, że projekt niedługo trafi pod obrady rządu.

Emerytura jest podstawą funkcjonowania niemal 6,5 miliona obywateli w Polsce. W czwartek 2 stycznia 2020 roku na antenie TVP Info minister rodziny Marlena Maląg zapowiedziała, że rząd przygotowuje projekt ustawy, która ma przekazać emerytom i rencistom dodatkową 14. emeryturę. To kolejny ukłon obozu rządzącego w stronę odpoczywających na emeryturze lub niezdolnych do podjęcia pracy obywateli.

Emerytura najwyższa w historii

Emeryci i renciści mogą czuć się grupą społeczną wyjątkowo docenianą przez obecnie rządzący obóz polityczny. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Sejm i Senat przyjął projekt ustawy przekazującej 13. emeryturę dla emerytów i rencistów. Obecnie projekt ustawy czeka na procedowanie w Sejmie. To jednak już tylko formalność i w tym roku emeryci będą mogli cieszyć się z dodatkowej 13. emerytury. Minister rodziny zapowiada, że kwoty emerytury trafią do emerytów najpóźniej w kwietniu.

Jednak nie koniec na tym. Wszystko wskazuje na to, że czekający na oddanie pod obrady Sejmu projekt ustawy, która ma przekazać emerytom i rencistom kolejną, już 14. emeryturę, zostanie przyjęty większością głosów. Termin wypłaty dodatkowych pieniędzy ma przypaść na listopad 2021 roku.

- Tam jest tak, jak było zapowiadane, kryterium dochodowe. Będzie też "złotówka za złotówkę" po przekroczeniu kryterium dochodowego. Na pewno w czasie 100 dni rządu będziemy mieli ten dokument gotowy, przynajmniej rząd - oświadczyła minister, Marlena Maląg, na antenie TVP Info.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przekazanie 13. i 14. emerytury emerytom i rencistom nie jest jedynym projektem rządu skierowanym w stronę poprawy sytuacji najuboższych. Politycy u władzy od kilku lat stanowczo przekonują, że do 2023 roku podwyższą wysokość płacy minimalnej do kwoty 4000 złotych brutto.

Dzisiaj grzeje: 1. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie

2. Gdzie mieszka Michał Szpak? Zdjęcia ścinają z nóg

Sceptycy zauważają, że takie działania doprowadzą do spłaszczenia wynagrodzenia osób, które zarabiają powyżej minimalnej krajowej. Minister rodziny Marlena Maląg odpiera te zarzuty przekonując, że priorytetem jest doprowadzenie do poprawy sytuacji tych obywateli, którzy zarabiają poniżej swoich kompetencji. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

#polska #pikio #emerytury #redakcja

Post udostępniony przez Pikio (@pikio.pl)

Najlepsze newsy dnia:

  1. ZUS będzie współpracował z komornikiem. Pomoże mu zająć pieniądze na nckoie
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Poszło na wizji Sylwestra z TVP, wszyscy przeoczyli. Zenek Martyniuk nagle osłupiał
  4. Żona Sławomira publicznie zwyzywana. W wyjątkowo haniebny sposób
  5. Mamy je w domach, a są zagrożeniem. Silnie trujące rośliny dla naszych psów i kotów

Źródło: Dziennik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News