Wydało się, jaką emeryturę będzie miał Donald Tusk. Śmieszna kwota, Polacy łapią się za głowy

Wydało się, jaką emeryturę będzie miał Donald Tusk. Śmieszna kwota, Polacy łapią się za głowy Źródło: Flickr/EU2018BG Bulgarian Presidency

Emerytura Donalda Tuska będzie wpływała na jego konto nie tylko za pracę w polskim Sejmie, ale także z racji pełnienia funkcji w Parlamencie Europejskim. Polacy łapią się za głowę widząc te wyliczenia.

Emerytura w Polsce to temat drażliwy, szczególnie jeśli chodzi o wysokość świadczeń. Polacy mają niemałe problemy z utrzymaniem się za obecne emerytury, a zapowiada się, że dla młodych Polaków będą jeszcze mniejsze. Ciekawie prezentują się na tym tle emerytury polityków. Wiadomo już, ile dostanie Donald Tusk.

Donalda Tuska czeka niedługo emerytura? Wiadomo kiedy może na nią przejść

Super Express dotarł do danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) dotyczących wysokości emerytury jednego z bardziej znanych polskich polityków - Donalda Tuska. Były lider Platformy Obywatelskiej po osiągnięciu 65. roku życia (czyli za 3 lata), będzie mógł przejść na polityczną emeryturę.

Wygląda na to, że jeśli to zrobi, to pobije rekord najwyższej emerytury w Polsce. Obecnie najwyższe świadczenie wynosi 22,4 tysiąca złotych miesięcznie. Jednak nowym rekordzistą ma zostać właśnie przewodniczący Rady Europejskiej, który od początku 2019 roku zarabia 140 tysiące na miesiąc. Wyliczono, ile będzie wynosiła jego miesięczna emerytura.

Emerytura Donalda Tuska. Polacy łapią się za głowy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Donald Tusk otrzyma świadczenie nie tylko od ZUS, ale także od Unii Europejskiej. Co za tym idzie, jego emerytura ma wahać się w okolicach 30 tysięcy złotych. W ten sposób były premier RP dołączy do wąskiego grona emerytów, którzy otrzymują w kraju świadczenie wyższe niż 15 tysięcy. Jedynie 12 Polaków należy do tego grona.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Był wielkim gwiazdorem seriali Polsatu, Marka Perepeczko kochały miliony. Dzisiaj jego grób wygląda tak, że trudno powstrzymać łzy

Przeciętne świadczenie emerytalne w Polsce wyniosło w 2019 roku 2236,84 zł. Natomiast minimalne świadczenie, które było również wypłacane, jako trzynastka wyniosło 1100 zł brutto. Czyli Donald Tusk, będzie otrzymywał świadczenie niemal 30-krotnie większe niż minimalne. Można złapać się za głowę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mogą ZABRAĆ ci miejsce pochówku bliskiej osoby. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o jednym
  2. Kaczyńska z rodziną odwiedziła grób rodziców na Wawelu. Towarzyszył jej też Andrzej Duda
  3. Mamy zdjęcia grobu Kory w Święto Zmarłych. Widok zapiera dech
  4. Odwiedziliśmy dzisiaj grób Zbigniewa Wodeckiego. Widok, którego nie da się zapomnieć
  5. Byliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęcia

Źródło: Interia

Następny artykuł