ZUS potwierdza: banalnie prosty sposób na wyższą emeryturę. Mało kto miał pojęcie, dotyczy wszystkich emerytów

ZUS potwierdza: banalnie prosty sposób na wyższą emeryturę. Mało kto miał pojęcie, dotyczy wszystkich emerytów Źródło: gosiak1980/Pixabay

Emerytura może zostać podwyższona na kilka sposobów. Okazuje się, że niewiele osób uświadamia sobie, że świadczenia mogą być wyższe. Wystarczy tylko przestrzegać banalnie prostych kroków. ZUS podpowiada, jak ubiegać się o wyższą wypłatę świadczeń emerytalnych. Z pewnością wielu seniorów będzie zachwyconych, w jak prosty sposób, można otrzymać dodatkowe pieniądze.

Emerytura przyznawana jest wszystkim osobom, które zgodnie z obowiązującym od 1 października 2017 roku prawem, ukończyły 60. rok życia, w przypadku kobiet lub 65. w przypadku mężczyzn. ZUS wylicza wysokość świadczeń na podstawie stażu pracy, wysokości składek oraz daty przejścia na emeryturę. Jak sprawić, by świadczenia były wyższe? 

Emerytura przeliczona na nowo. ZUS podpowiada, jak otrzymać wyższe świadczenia

Jednym z czynników, który wpływa na wysokość emerytury, jest staż pracy. Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem informacja, że wraz z długością stażu pracy, wzrasta świadczenie. Emerytura po roku dłuższej pracy będzie już wyższa o około 8-10 procent.

- Zasadą jest, że im dłużej pracujemy, tym więcej składek zostaje zapisanych na koncie emerytalnym i więcej razy są one waloryzowane. Po drugie im później idziemy na emeryturę, tym mniejsza jest liczba miesięcy dalszego trwania życia, przez które dzielimy kapitał odłożony na koncie w ZUS - przekazała Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przeliczenie świadczeń jest kolejnym sposobem, by móc otrzymywać wyższe świadczenie. Seniorzy, którzy chcą, by ich emerytura została ponownie przeliczona, powinni złożyć wniosek. Mało osób ma świadomość, że warto wykonać takie działanie, ponieważ w przypadku ponownego przeliczenia, które nie będzie dla nas korzystne, otrzymamy i tak wyższe świadczenie. ZUS nie może obniżyć świadczeń emerytalnych. 

W przypadku składania wniosków o przeliczenie świadczeń emerytalnych należy pamiętać o przestrzeganiu terminów. Seniorzy pracujący pobierający "stare emerytury" powinni zrobić to po zakończeniu kwartału kalendarzowego, a seniorzy pracujący i  pobierający "nową emeryturę", nie wcześniej niż po zakończeniu roku lub, gdy wygasną wszystkie świadczenia. Pozostali emeryci, w każdej chwil mogą składać wnioski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z pozoru zwykłe 5 groszy może być warte ogromne pieniądze. Chodzi o jeden szczegół na monecie
2. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
3. Zaskakujące słowa ministra Szumowskiego o obowiązku zakrywania ust i nosa. Nawet problemy z oddychaniem nie są wymówką

Emerytura będzie wyższa. Sprawdź kapitał początkowy 

Kolejną metodą na podwyższenie świadczeń jest złożenie wniosku, by ZUS ponownie ustalił kapitał początkowy. Dlaczego jest to istotne w tym przypadku? Kapitał początkowy jest niezwykle ważną częścią świadczeń i ma duży wpływ na jej wysokość. Ponownie warto go przeliczyć w przypadku osób, które korzystały z urlopu wychowawczego lub, by sprawdzić, czy liczone były wszystkie zarobki, szczególnie te przed 1 stycznia 1999 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szarpanina na planie „Top model”. Krupa i Wieniawa nagle zaczęły się kłócić, wszystko zarejestrowała kamera
  2. Szok. Wielka gwiazda nie zagra w Lidze Mistrzów. Piłkarz chce nagle zakończyć karierę, bo przyłapał żonę na zdradzie
  3. Niewiarygodne, jak nieuleczalna choroba zmieniła Boczka z "Kiepskich". Nie przypomina dawnego siebie
  4. Halina Młynkova w końcu ujawniła prawdę o swoim synu. Łzy same lecą z oczu
  5. Jesteś teraz lub wybierasz się na wesele? Fatalna informacja, możesz spodziewać się kłopotów
  6. Przypadkiem znaleźli dryfującą łódź. Zajrzeli do środka i zamarli, natychmiast wyciągnęli telefony
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach     
  8. Dlaczego Sekielski nagle chudnie? Podał lepszą niż wszystkie przepisy Gessler razem wzięte recepturę na zupę z buraka
  9. Niewiarygodne sceny w centrum Warszawy tuż przed godziną „W”. Tysiące osób było świadkami

Źródło: Pomorska pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News