Nawet do 6000 złotych dla emerytów "na głowę" od ZUS-u. Wystarczy spełnić kryterium

Nawet do 6000 złotych dla emerytów "na głowę" od ZUS-u. Wystarczy spełnić kryterium Źródło: Pixabay ArturLuczka

Dla wielu seniorów emerytura to niełatwy okres w życiu. Niekiedy świadczenia nie pozwalają na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Mało kto zdawał sobie jednak sprawę z tego, że niektórzy emeryci mogą ubiegać się o dodatkowe środki. Wsparcie finansowe może wynosić nawet 6000 złotych.

Emerytura powinna być upragnionym czasem odpoczynku od obowiązków zawodowych. Niestety, zdarza się tak, że środki otrzymywane od ZUS-u okazują się niewystarczające. Okazuje się, że część seniorów może zyskać dodatkowe pieniądze. Kto może je otrzymać?

Kolejne świadczenie sprawi, że emerytura będzie znacznie lepsza

Niedawno wspominaliśmy o ogromnych zmianach, które sprawią, że dla niektórych emerytura będzie o wiele bardziej korzystna. Teraz część emerytów może zyskać nawet 6000 złotych. Wszystko za sprawą tarczy antykryzysowej. Niewiele osób o tym wiedziało. Wystarczy spełnić jeden warunek, aby otrzymać pieniądze.

Nie dla każdej osoby emerytura wiąże się z odpoczynkiem od pracy. Część seniorów nadal jest aktywna zawodowo, pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego. To właśnie oni mogą skorzystać z świadczenia, którego łączna wysokość może wynosić nawet 6000 złotych. Co trzeba zrobić, aby dostać pieniądze?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pracujący emeryci mogą mieć powody do radości

Zgodnie z informacjami podanymi przez Fakt24, seniorzy dorabiający do emerytury mogą skorzystać z świadczenia postojowego, które jest jednym z istotnych zapisów tarczy antykryzysowej. W związku z tym każdy, dla którego emerytura nie była jedynym źródłem dochodu i stracił wpływy wynikające z umowy o dzieło, umowy zlecenia lub prowadzenia własnej działalności, może wnioskować o dodatkowe pieniądze. 

Emeryci prowadzący własne działalności gospodarcze mogą otrzymać świadczenie, jeżeli ich przychód w maju był niższy o 15% w porównaniu do kwietnia. Seniorzy dorabiający na umowie zlecenie lub umowie o dzieło powinni otrzymać pieniądze, jeśli wykonywali pracę i nie dostali pełnego wynagrodzenia. Istotne jest to, by umowy nie opiewały na kwotę wyższą niż 15 600 złotych. Wniosek o dodatek postojowy można składać trzykrotnie. Wówczas najwyższa kwota świadczenia może wynosić aż 6240 złotych. Warto jednak pamiętać, że ZUS będzie przyjmował wnioski wyłącznie do 30 dni od odwołania stanu epidemii.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość o Katarzynie Dowbor. Właśnie napłynęło oficjalne potwierdzenie

2. Córka Zbigniewa Wodeckiego przerwała milczenie. Nie miała pojęcia, że widzi tatę po raz ostatni

Osoby, dla których emerytura dopiero się rozpoczyna, również mogą sporo zyskać. Seniorzy, którzy nabyli prawo do świadczenia emerytalnego i z powodu pandemii nie zdążyli złożyć wniosku mogą tego dokonać w tym momencie. Dodatkowe pieniądze otrzymają te osoby, które zaznaczą, że chcą mieć przyznaną emeryturę wstecz. Wówczas wraz z pierwszą wypłatą ZUS może dokonać wyrównania za trzy miesiące, o ile termin naliczania rozpoczyna się od 1 marca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 23-latka myślała, że ma kamicę nerkową. Do domu wróciła z noworodkiem
  2. Klub z Ekstraklasy oskarżony o korupcję. Grożą mu poważne konsekwencje
  3. Kolejne ognisko wirusa w naszym kraju. Potwierdzono zakażenia w bardzo niebezpiecznym miejscu
  4. Masz drugi podbródek? Możesz się go pozbyć jednym dziecinnie prostym trikiem, efekt jak po operacji plastycznej
  5. Cole Sprouse aresztowany! Uczestniczył w pokojowym proteście
  6. Każda kasa w Biedronce skrywa cenną tajemnicę znaną nielicznym. Jej odkrycie jest mocno wartościowe

Źródło: Fakt24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News