Seniorzy nie dostaną emerytury? Zawieszenie świadczenia na czas epidemii coraz częściej proponowane

Seniorzy nie dostaną emerytury? Zawieszenie świadczenia na czas epidemii coraz częściej proponowane Źródło: Pixabay gosiak1980

13. emerytura oraz program 500 plus mogą zostać czasowo zawieszone. Zmiany te mogą okazać się niezbędne, aby złagodzić kryzys gospodarczy, który grozi naszemu państwu po epidemii koronawirusa. Alert Gospodarczy przygotowany przez grono ekspertów przewiduje wstrzymanie świadczeń na lata 2020-2022.

Profesor Jerzy Hausner wraz z gronem specjalistów przyznał, że dodatkowa emerytura i inne świadczenia mogą zostać wstrzymane. Polska gospodarka - podobnie jak w innych krajach dotkniętych epidemią koronawirusa - zostanie bardzo nadwerężona walką z kryzysową sytuacją. Według portalu Super Express, eksperci opracowują dokument, w którym zostaną opisane przewidywane zmiany.

13. emerytura i program 500 plus coraz częściej stają się tematami debat polityków. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej wraz z premierem Mateuszem Morawieckim stwierdzili wcześniej, że świadczenia z ZUS oraz pomoc socjalna dla rodzin nie zostaną wstrzymane. Obecnie jednak Polacy nie są przekonani, że zapewnienia rządu zostaną spełnione.

13. emerytura i 500 plus mogą zostać zawieszone

Obecnie coraz więcej Polaków ma wątpliwości, czy dodatkowa emerytura oraz pogram 500 plus wciąż będą przyznawane obywatelom. Sytuacja gospodarcza w naszym kraju stoi w obliczu kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa. Ponad połowa czytelników portalu Super Express opowiedziała się za tym, by tymczasowo wstrzymać te formy pomocy społecznej. Ich zdanie poparli eksperci z Jerzym Hausnerem na czele.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W szczególności na okres co najmniej 3 lat (2020-2022) trzeba zrezygnować z reguły przeznaczania na wydatki wojskowe 2 proc. PKB. Niezbędne będzie także zawieszenie na ten okres części sztywnych wydatków socjalnych w szczególności dotyczy to 13. emerytury i ograniczenia wypłaty 500 plus do poziomu sprzed jej rozszerzenia (na pierwsze dziecko) - ujawnili znani ekonomiści z zespołu Hausnera.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy obawialiśmy się podobnych informacji. Ministerstwo zdrowia podało do publicznej wiadomości najnowsze dane

2. Najmłodsza ofiara koronawirusa na świecie. Nie żyje 6-tygodniowe dziecko

Zdaniem specjalistów ds. ekonomii 13. emerytura i program 500 plus mogą zostać wstrzymane, by rząd był w stanie wesprzeć polskich przedsiębiorców, którzy w obecnej sytuacji każdego dnia ponoszą ogromne straty. Wielu przedsiębiorstwom grozi upadłość. Ekonomiści stwierdzili, że jest to niezbędny zabieg, w innym przypadku gospodarce grozi załamanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny radzi. Jak bezpiecznie kupować i spożywać pieczywo w czasie epidemii?
  2. Marcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bić
  3. Watykański wikariusz zaraził papieża Franciszka? Jest chory, władze Stolicy Apostolskiej pełne obaw
  4. Koniec problemów z zakupami i kolejkami. Biedronka i LIDL wprowadzają nowe zasady
  5. Seniorzy nie dostaną emerytury? Zawieszenie świadczenia na czas epidemii coraz częściej proponowane
  6. Nie mieści się w głowie. Lidl nagle przed świętami po kontrowersyjnej decyzji Biedronki też zmieni godziny otwarcia

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News