Każdy może dostać dodatkowo nawet kilkaset złotych do emerytury miesięcznie. Wystarczy spełnić określone warunki

Każdy może dostać dodatkowo nawet kilkaset złotych do emerytury miesięcznie. Wystarczy spełnić określone warunki Źródło: pxfuel

Emerytura podstawowa i dodatkowa mogą nie być wystarczające dla seniorów. Okazuje się, że niewiele osób, wie, że w łatwy sposób może otrzymać nawet kilkaset złotych miesięcznie. Wystarczy wiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić.

Emerytura dodatkowa, tak zwana "trzynastka", już w przyszłym miesiącu trafi do kieszeni polskich seniorów. Jednak wszyscy, którzy chcą otrzymać nawet kilkaset złotych miesięcznie, muszą wiedzieć, jakie warunki trzeba spełniać, by otrzymać dodatkowe pieniądze. 

Emerytura przeznaczana na leczenie? Możesz otrzymać zwrot pieniędzy

Jak poinformował Główny Urząd Statystyczny, polscy emeryci wydają aż 10 procent świadczeń emerytalnych na leczenie. Zaraz po opłatach związanych z mieszkaniem i zakupach spożywczych, opieka medyczna i wydatki n leczenie są dla emerytów największym obciążeniem. Niewiele osób wie, że może otrzymać zwrot pieniędzy za leczenie, a dodatkowo od początku marca, kwoty te są wyższe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Emerytura polskich seniorów może być wyższa za sprawą dodatku pielęgnacyjnego, zasiłku pielęgnacyjnego, ulg na leki, a także dzięki darmowym lekom. W przypadku powyższych dodatków warto wiedzieć, ile pieniędzy można otrzymać, a także komu one przysługują. 

Wykorzystaj dodatki. Emerytura będzie wyższa

Dostęp do darmowych leków przysługuje osobom, które przekroczyły 75. rok życia. Na liście leków jest ich aż 2000. Można z nich skorzystać, jeżeli lekarz wypisze  odpowiednią receptę. Wśród darmowych leków znajdują się te na nadciśnienie i cukrzycę. Ulgi na leki przysługują osobom, które posiadają ulgę rehabilitacyjną. Warto wiedzieć, że można z niej skorzystać, rozliczając PIT. 

Dodatek pielęgnacyjny wynosi obecnie 229,91 zł na rękę i przyznawany jest osobom, które ukończyły 75. rok życia, a także urodzonym wcześniej, którzy zostali uznani za całkowicie niezdolnych do pracy i samodzielnej egzystencji. W takich przypadkach emerytura powinna pojawić się na koncie wraz z dodatkiem pielęgnacyjnym.

Dzisiaj grzeje: 1. 19-latek umarł przez popularny produkt. Sprzedają go w niemal każdym sklepie w Polsce
2. Małżeństwo umówiło się na walentynkową randkę. Wrócili z niej po tygodniu, cudem przeżyli

Ostatni dodatek do emerytury to zasiłek pielęgnacyjny, który od marca wynosi 215,84 zł na rękę. Przyznawany jest wszystkim, którzy ukończyli 75. rok życia, a także osobom niepełnosprawnym powyżej 16. roku życia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilna decyzja GIF. Popularny lek wycofany po raz trzeci
  2. Michal Dolezal podał kadrę na turniej Raw Air. Wielki powrót, świetna wiadomość dla kibiców
  3. Nie ma żartów, wprowadzono podatek od pieniędzy. Wiadomo, kto zapłaci
  4. Pies walczył do samego końca o życie. Dwa dni po śmierci, dał właścicielom niebywały znak
  5. Kobieta obawia się o swoje życie. Wszystko przez jej ogromny biust, zdjęcia odbierają mowę
  6. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje

źródło: fakt 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News