Nagły zwrot akcji w sprawie emerytur. Ponad milion Polaków dostanie dodatkowy 1000 złotych

Nagły zwrot akcji w sprawie emerytur. Ponad milion Polaków dostanie dodatkowy 1000 złotych Źródło: .

Emerytura z dodatkowym 1000 zł? Okazuje się, że do kieszeni ponad miliona Polaków mogą trafić dodatkowe pieniądze. Wyszło na jaw, że szykuje się nagły zwrot akcji. Kto może liczyć na dodatkowe środki i co należy zrobić, aby je otrzymać?

Emerytura to temat, który wzbudza najwięcej emocji. Wszystkie osoby, które pobierają świadczenia emerytalne drżą ze strachu, kiedy pojawia się kolejna informacja o rewolucjach w systemie emerytalnym. Nie od dziś wiadomo, że wielu Polaków utrzymuje się tylko z pieniędzy otrzymywanych z emerytury. Kiedy w grę wchodzi dodatkowy 1000 zł zainteresowanie sięga zenitu. 

Emerytura z dodatkowym 1000 zł

Wraz z 2020 rokiem Rząd zmienił przepisy i luka prawna została usunięta. W końcu rolnicy będą mogli starać się o trzynastą emeryturę. Dotyczy to osób, które pobierają renty strukturalne. Po latach starań wreszcie i oni mogą oczekiwać wypłaty kolejnego świadczenia, które wzbogacić może ich aż o 1000 zł. 

Renta strukturalna dotyczyła osób, które ukończyły 55 lat i chciały przejść na emeryturę. Warunkiem, który musieli spełniać, by otrzymać to świadczenie było przekazanie gospodarstwa na przykład dzieciom czy wnukom. Chociaż od wielu lat renty strukturalnie nie były już przyznawane to nadal pozostawały wypłacane, ponieważ czas, kiedy można było pobierać rentę strukturalną wynosił 10 lat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ze względu na rentę strukturalną rolnicy nie otrzymywali trzynastek. Ustawa, która już jest w Sejmie reguluje przepisy i rolnicy dzięki temu mogą w końcu strać się o dodatkowe środki pieniężne wynikające z trzynastek. Dla rolników 13. emeryturę wypłacać będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie wypłaty renty strukturalnej, a pieniądze pochodzić będą z Funduszu Solidarnościowego.

Dodatkowa emerytura dla rolników - kiedy zostanie wypłacona?

Dzisiaj grzeje: 1.Sylwester TVN: Skandaliczna wypowiedz Marcina Prokopa. Znany dziennikarz może mieć kłopoty

2. Nagły zwrot akcji w sprawie emerytur. Ponad milion Polaków dostanie dodatkowy 1000 złotych

Dodatkowa trzynasta emerytura zostanie wypłacona razem ze wszystkim innymi trzynastkami w większości przypadków w kwietniu, tak reguluje to ustawa, która złożona jest w Sejmie. Każda osoba, której przysługuje otrzyma pieniądze bez składania żadnych wniosków. Trzynastka w tym roku wyniesie 1200 zł brutto czyli ok. 1000 zł na rękę.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#polska #pikio #emerytury #redakcja

Post udostępniony przez Pikio (@pikio.pl)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  2. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie
  3. Bardzo niebezpieczna choroba atakuje w Polsce. GIS: Szczególnie narażone są dzieci
  4. Doszło do bolesnego pobicia, fani gwiazdy disco polo przerażeni. "Mam przestawioną szczękę i prawdopodobnie pęknięty bębenek"
  5. Jest niebezpiecznie, zagrożenie rośnie z każdą godziną. Służby wydały specjalny komunikat przed nadchodzącym weekendem

źródło: fakt 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News