Nieoficjalnie: Emeryci dostaną dwa razy więcej pieniędzy? Szczegóły nowego pomysłu

Nieoficjalnie: Emeryci dostaną dwa razy więcej pieniędzy? Szczegóły nowego pomysłu Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Emerytura to gorący temat w Polsce, zwłaszcza podczas trwania wyścigu o fotek prezydenta. W mediach pojawiły się nieoficjalne informacje o kolejnym rządowym pomyśle. Emeryci mieliby doczekać się znacznego wzrostu wypłacanych świadczeń.

Emerytura to karta przetargowa kandydatów na prezydenta, którzy walczą o każdy głos. Media w Polsce obiegły nieoficjalne informacje o nowym rządowym pomyśle, który zakładałby dwukrotne zwiększenie kwot świadczeń wypłacanych seniorom.

Emerytura miałaby zostać podwojona

Starający się o reelekcję Andrzej Duda już w zeszłym roku zapowiadał kolejne podwyższanie emerytur. Jak przekazała "Gazeta Wyborcza", prezydent podczas wiecu w Kielcach miał potwierdzić swoje słowa i przedstawić pomysł na polepszenie sytuacji finansowej najstarszych obywateli naszego kraju.

- Powiedziałem do koleżanek i kolegów z rządu: "Słuchajcie, sprawa jest prosta - trzeba zacząć wypłacać emerytom i rencistom dodatkowe świadczenia i trzeba starać się wypłacać ich coraz więcej". Może w końcu uda się nam dojść do pełnych 12 i będzie za każdym razem dwa razy tyle, co do tej pory mieli. Bo o to właśnie chodzi, bo to będzie dla nich rzeczywiście znaczący wzrost. Do tego zmierzamy - przekazał Andrzej Duda w Kielcach.

Andrzej Duda chciałby wprowadzenia kolejnych świadczeń

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

"Wyborcza" poprosiła o komentarz do tych zapowiedzi doktora Łukasza Wacławika, specjalistę od ubezpieczeń społecznych. Ekspert tłumaczy, że oznacza to wprowadzenie kolejnych świadczeń, które wygenerują ogromne koszty dla budżetu państwa.

 – Wynika z nich, że prezydent chce wypłacać też 16., 17. i w końcu 24. emeryturę. Oznaczałoby to, że wszyscy emeryci dostawaliby podwójne emerytury co roku. A to dodatkowe ponad 130 mld zł rocznie – przekazał specjalista.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podjęło decyzję. Zmienią się znacząco zasady

2. Skandaliczne zachowanie lekarza. Pani Karolina o wszystkim opowiedziała

Jak wynika z prognoz Eurostatu na temat demografii oraz raportów resortu finansów o stopie bezrobocia, inflacji, wzroście płac i PKB w najbardziej optymistycznym wariancie na wypłaty ZUS w latach 2020-24 zabraknie 211 mld zł. W najgorszym do 2024 r. na renty i emerytury zabraknie aż 355 mld zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włożyła truskawki do miski z octem. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, nigdy nie zrobi inaczej
  2. Reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz po pandemii. Prawdziwy pogrom, rywalki bez szans
  3. Zrobili dziewczynce pamiątkowe zdjęcie z urodzin. Dopiero później zauważyli przerażający szczegół w tle
  4. 90-latka weszła na scenę Mam talent, ale nikt nie wiedział, co zaraz zrobi. Publiczność nie wytrzymała, wszyscy zaczęli krzyczeć
  5. Który z lodów jest prawdziwy? Odpowiedź jest trudniejsza niż się wydaje, tylko drobny szczegół zdradza prawdę
  6. Ile emerytury dostaje Jarosław Kaczyński? Ujawniono ogromną kwotę, wiadomo też ile zaoszczędził w zeszłym roku

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News