Dzisiaj kluczowy dzień dla emerytów. Seniorzy w całej Polsce będą bacznie obserwować swoje konta w banku

Dzisiaj kluczowy dzień dla emerytów. Seniorzy w całej Polsce będą bacznie obserwować swoje konta w banku Źródło: pixabay gosiak1980

Emerytura w końcu sprawi, że na ustach seniorów pojawi się uśmiech. Dzisiaj kluczowy dzień dla wszystkich, którzy otrzymują świadczenia emerytalne. Każdy senior będzie bacznie obserwował stan swojego konta bankowego.

Emerytura budzi wiele kontrowersji, ale w końcu pojawiła się wiadomość, na którą wszyscy czekają. Nie będzie emeryta, który spojrzy na swój stan konta i nie będzie zadowolony. Dziś jest dla nich niezwykle ważny dzień. 

Emerytura idzie w górę. Dobre wiadomości dla seniorów

Pierwszego marca zmienia się kwota świadczeń emerytalno-rentowych. Od dzisiaj emerytura wzrośnie o wskaźnik waloryzacji 103,56 proc, co będzie oznaczać, że osoby, które otrzymują emeryturę bądź rentę, w końcu mogą się spodziewać większych pieniędzy. Koszt, jaki przyjdzie zapłacić za waloryzację będzie wynosił  9,2 mld zł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najniższa emerytura, a także renta będą teraz wynosić 1200 złotych brutto. Obejmuje to renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, a także renty rodzinne i socjalne. Jedynie dla osób, które posiadają orzeczoną częściową niezdolność do pracy, będzie wynosić ona 900 złotych brutto. Wyższe emerytury także zostały podniesione. Emeryci mogą się spodziewać podwyżek w wysokości od 35 złotych do 70 złotych brutto. 

Trzynasta emerytura zostanie wypłacona już w przyszłym miesiącu 

Seniorzy w Polsce są już przygotowani na to, że także w kwietniu czekają ich wyższe wpływy na konto. W kwietniu zostanie wypłacona trzynasta emerytura, która ma trafić do emerytów w sześciu transzach, wraz z ich kwietniową emeryturą lub rentą. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wielu Polaków kupuje mięso na niedzielny obiad w znanym sklepie. Potwierdzono, że jest skażone, pod żadnym pozorem nie można go jeść
2. Dagmara Kaźmierska jest bardzo szczęśliwa. Plotki o ciąży w „Królowych życia” potwierdziły się

"Trzynastki" w tym roku wyniosą 1200 złotych brutto. Pieniądze, które zasilą konta Polaków, zostaną wypłacone tylko jeden raz w roku. Osoby, które osiągną wiek emerytalny po pierwszym dniu kwietnia, nie będą mogły ubiegać się o wypłacenie trzynastej emerytury. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski twierdzi, że przewidział pojawienie się koronawirusa. Jasnowidz zabrał głos w sprawie epidemii 
  2. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  3. Przed śmiercią Królikowski na chwilę wybudził się ze śpiączki. Porażające informacje ujrzały światło dzienne
  4. Ojciec umierał, wiedzieli, że zostało mu niewiele. Córka przyszła do niego z przyszłym mężem i na jego oczach wydarzyło się niebywałe
  5. Otworzyli swój prezent ślubny po 9 latach. W środku były dwa liściki o zaskakującej treści
  6. Magda Gessler nie wytrzymała. W rozpaczy po śmierci Królikowskiego apeluje do Polaków o 1 rzecz

źródło: polsat news

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News