Warto się pośpieszyć. Można dostać nawet 1000 zł od państwa

Warto się pośpieszyć. Można dostać nawet 1000 zł od państwa Źródło: pixabay/gosiak1980

Comiesięczna emerytura, a do niej dodatkowe 1000 złotych od państwa brzmi kusząco i, co najważniejsze, jest możliwe do zrealizowania. Wszyscy zainteresowani powinni jednak się spieszyć, zostało niewiele czasu.

Emerytura w Polsce budzi wiele wątpliwości jeśli mowa o wysokości świadczenia. Choć rząd stara się jak może, grono seniorów, którzy są oburzeni śmiesznie niskimi wypłatami, z których ledwo starcza na podstawowe opłaty, stale rośnie. Od kilku miesięcy głośno jest jednak o obiecanych podwyżkach i nowelizacjach, które mają już niebawem wejść w życie. Zostało mało czasu, a zyskać można nawet 1000 złotych. 

Podstawowa emerytura plus nawet 1000 złotych. Warto się spieszyć 

O obiecanej od dawna "trzynastce" chyba nikomu nie trzeba przypominać. Partia Prawo i Sprawiedliwość od miesięcy pracowała nad szczegółami nowej ustawy, która w życie Polaków weszła wraz z nadejściem nowego roku. Na przełomie marca i kwietnia 2020 do kieszeni rencistów i emerytów trafi nie tylko comiesięczne świadczenie, ale i jednorazowa wypłata, czyli tzw. trzynastka, równoważna z wysokością minimalnej emerytury w Polsce, która w tym roku poszła nieco w górę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tymczasem, jak donosi Fakt, "trzynastkę" mogą otrzymać również ci, którzy właśnie zakończyli pracę i zastanawiają się nad przejściem na emeryturę. Wystarczy, że do końca marca złożą wniosek oraz rozwiążą umowę z pracodawcą, bo zgodnie z zasadami ustawy, jednorazowe dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone tym emerytom i rencistom, którzy 31 marca 2020 będą mieć prawo do jego wypłaty. Jeżeli jednak komuś nie uda się złożyć wniosku do końca przyszłego miesiąca, "trzynastka" zostanie wypłacona mu dopiero w kolejnym roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Podejrzenie koronawirusa na pokładzie polskiego samolotu. Pasażerowie uwięzieni na pokładzie

2. Tragedia na północy Polski. Są ofiary śmiertelne

Warto wspomnieć, że 13. emerytura będzie wynosić równowartość minimalnego świadczenia, czyli blisko 1000 złotych, a dokładniej - 981 złotych. Przed złożeniem wniosku przy wystąpieniu o emeryturę należy zwrócić uwagę na to by: nie odchodzić z pracy ostatniego dnia miesiąca, złożyć wniosek po urodzinach, a najlepiej w drugiej połowie roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Niezwykły sekret Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka. Wyszedł dopiero lata po jej śmierci
  4. Uwielbiasz rosół? Wystarczy jeden błąd, może być silnie trujący
  5. "Królowa" nie żyje. Zmarła w otoczeniu najbliższych

Źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News