Marek Chrapan, emeryt z miejscowości Pasłęk w woj. warmińsko-mazurskim będzie miał kłopoty. Obraził w internecie urzędującego prezydenta, Bronisława Komorowskiego, nazywając go agenturalnym jełopem. Stanie za to przed sądem.

Chodzi o wpis z listopada zeszłego roku. Pod wpływem oburzenia zamieszaniem wokół wyborów samorządowych emeryt napisał o Komorowskim „Jego Najwyższa i Totalnie Agenturalna Jełopowatość udająca prezydenta”.

Komentarz, który 68-letni Chrapan zamieścił na stronie internetowej Głos Pasłęka został zgłoszony przez jednego z użytkowników. Ten nie odwołał się do administracji serwisu, ale do samej policji.

Mundurowi na podstawie danych z konta emeryta szybko go namierzyli, gdyż zamieszczone tam informacje były prawdziwe. Zarekwirowano komputer, z którego napisał obelżywe słowa, a prokuratura oskarżyła go o obrazę prezydenta RP i narodu polskiego.

Sprawa przeciw Markowi Chrapanowi ma odbyć się 22 lipca. Emerytowi z Pasłęka za wpis na portalu grożą dwa lata więzienia w zawieszeniu.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również