Emeryt musi zapłacić karę za kradzież cukierka. Sąd był nieugięty, właściwa decyzja?

Emeryt musi zapłacić karę za kradzież cukierka. Sąd był nieugięty, właściwa decyzja? Źródło: stevepb Pixabay.com

Emeryt nie spodziewał się, że sprawa ta znajdzie finał w sądzie oraz, że zostanie skazany za tak błahe przewinienie. Wydaje się, że zaangażowanie tak wysokiej instancji wymiaru sprawiedliwości nie było konieczne, jednak to właśnie jeden cukierek o wartości 40 groszy spowodował, że senior musiał stawiać się w sądzie. Zapadł właśnie prawomocny wyrok sądu drugiej instancji.

Emeryt musi podporządkować się do wyroku wydanego przez kołobrzeski sąd rejonowy. To już pewne i stwierdzenie, że Temida jest ślepa w tym wypadku zdaje się idealnie odwzorowywać rzeczywistość. Nikt nie spodziewał się, że za jeden cukierek stanie się podłożem tak poważnej sprawy sądowej. 

Emeryt z Kołobrzegu musi zapłacić karę za kradzież jednego cukierka

Emeryt będąc w jednym ze sklepów sieci "Biedronka" miał ukraść cukierka. Wartość skradzionego przedmiotu określona została na zawrotne 40 groszy. Roman W. trafił przed sąd, a ten okazał się nie mieć litość i wydaje się, że skazał seniora w imię zasad oraz jako formę przestrogi dla innych dopuszczających się w sklepach podobnych czynów. Chociaż oczywiście jednostkowo strata jaką ponosi sklep nie jest duża, to już w przypadku, gdy taka sytuacja ma miejsce notorycznie w przypadkach kilkudziesięciu klientów to sklep może odnotowywać już spore straty. Szczegóły na temat tej sprawy obiegły media. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sąd pierwszej instancji go skazał, drugi podtrzymał wyrok

70-letni emeryt musi zapłacić 20 złotych kary grzywny. Wyrok jest już prawomocny. 6 lutego pan Roman W. usłyszał, że jest winny kradzieży cukierka za 40 gr i musi zapłacić grzywnę oraz uregulować ryczałtowe koszty sądowe w wysokości 100 złotych. O skierowaniu sprawy do sądu okręgowego zadecydowała Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu. Chciała ona, aby emeryt został uznany za winnego, jednak prokuratura chciała, aby sąd odstąpił od wymierzenia kary. Rozpatrujący sprawę sędzia Przemysław Żmuda podjął we wtorek ostateczną decyzję. Sytuacja jest jasna i emeryt musi liczyć się z odpowiedzialnością za swoje czyny.

Dzisiaj grzeje: 1. Mieszkańcy są zdruzgotani, śmierć nadeszła tak nagle. Media właśnie przekazały wiadomość o śmierci Arkadiusza Tymoszuka

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie

Emeryt ze Szczecina winny kradzieży cukierka

Jak podaje Polsat News emeryt ze Szczecina został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Sąd Okręgowy w Kołobrzegu podtrzymał wyrok pierwszej instancji, z tą różnicą, że kosztami sądowymi obarczony został skarb miasta. Pan Roman W. zatem musi jedynie uiścić karę w wysokości 20 złotych. Zgadzacie się z decyzją kołobrzeskiego sędziego?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wraca temat podwyżek dla polityków. Prace po cichu już rozpoczęte, poznaliśmy szczegóły
  2. Wybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testów
  3. Marian Opania wspólnie z żoną po 53 latach od ślubu ciągle obchodzą rocznicę pierwszego pocałunku. Piękna miłość
  4. Natychmiastowa ewakuacja szpitala. Karetkami wywożą dorosłych i schorowane dzieci, sytuacja jest bardzo zła
  5. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli je masz, natychmiast je wyrzuć
  6. Bez pieczenia, cudowny smak dzieciństwa. Galaretkowiec przeżywa drugą młodość, kultowe ciasto PRL

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News