Pękła mu rura pod wanną, lecz najgorsze miało dopiero nadejść. Dostał pismo z gigantyczną opłatą na setki tysięcy złotych

Pękła mu rura pod wanną, lecz najgorsze miało dopiero nadejść. Dostał pismo z gigantyczną opłatą na setki tysięcy złotych Źródło: .

Emeryt nie wiedział, że tamten dzień zapamięta na zawsze. Przez popsutą rurę w łazience nieomal stracił dorobek całego życia. Roszczenia firmy wzbudziły w nim panikę. Wiedział, że sam nie ma szans poradzić sobie z tak ciężką finansową sytuacją. A wszystko zaczęło się od niepozornej usterki.

Emeryt z Mińska Mazowieckiego przeżył przykrą niespodziankę. Pod wanną w wynajmowanym przez niego mieszkaniu pękła rura. Woda zalała całą łazienkę i przeciekła do sąsiadów. Pan Daniel zacisnął zęby i wydał pokaźne pieniądze na naprawę, ale na tym nie zakończyła się ta seria niefortunnych zdarzeń. Wkrótce po zajściu dostał pismo z żądaniem odszkodowania o astronomicznej wysokości - miało wynosić aż 400 tysięcy złotych.

Emeryt nie wiedział, że pod jego mieszkaniem znajduje się serwerownia dostawcy internetu

Pan Daniel był w szoku. Nie wiedział, jak poradzi sobie w obliczu tak ogromnego wydatku. Nie miał przecież nawet własnego mieszkania. Przeraziło go też bezosobowe traktowanie, jakiego doświadczył ze strony dostawcy internetu.

- Nie było kontaktu ani telefonicznego, ani bezpośredniego, nikt nie złożył wizyty, nie przeprowadził rozmów wyjaśniających - opowiedział później reporterom "Interwencji". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dopiero po emisji materiału nagranego w ramach programu Polsatu UPC postanowiło zareagować na to, co przydarzyło się niefortunnemu emerytowi. Dostawca internetu wydał oficjalne oświadczenie, które z pewnością zdjęło panu Danielowi przysłowiowy kamień z serca.

UPC wydało oficjalne oświadczenie na temat zalania serwerowni

- W dniu 19 sierpnia 2019 w Mińsku Mazowieckim na skutek zalania lokalu użytkowego, wynajmowanego przez UPC, uszkodzeniu uległ sprzęt sieciowy, instalowany blisko klientów, niezbędny do świadczenia usług szerokopasmowych. Przeciek nastąpił z sąsiadującego lokalu, położonego na wyższej kondygnacji, a spółka podjęła kroki zmierzające do pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia odpowiedzialności - brzmiał początek oświadczenia UPC.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Był wielkim gwiazdorem seriali Polsatu, Marka Perepeczko kochały miliony. Dzisiaj jego grób wygląda tak, że trudno powstrzymać łzy

Następnie UPC wyjaśniło, że podjęło kroki dążące do odciążenia pana Daniela, który z tytułu usterki ma nie ponieść żadnych kosztów. Emeryt może spać teraz spokojnie - dostawca internetu już nie zagrozi jego majątkowi.

- W tym celu zwróciliśmy się również do lokatora mieszkania, z którego nastąpiło zalanie. Po zapoznaniu się z jego stanowiskiem, przekazaliśmy mu informację, że nasze pismo nie ma charakteru wiążącego i zdecydowaliśmy, że nie będziemy podejmować wobec niego dalszych działań. Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji - napisał rzecznik UPC w oświadczeniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mogą ZABRAĆ ci miejsce pochówku bliskiej osoby. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o jednym
  2. Na weselu sześciu policjantów otoczyło nagle pana młodego. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało później
  3. Mamy zdjęcia grobu Kory w Święto Zmarłych. Widok zapiera dech
  4. Odwiedziliśmy dzisiaj grób Zbigniewa Wodeckiego. Widok, którego nie da się zapomnieć
  5. Byliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęcia

źródło: polsat news

Następny artykuł