Emeryci po raz kolejny postawieni są w sytuacji, w której ktoś próbuje ich oszukać. Były już kradzieże metodą na wnuczka, wyłudzenia w przebraniu policjanta, lizaki i inne dziwne gadżety wrzucane do skrzynek pocztowych. Niestety, naciągacze nie odpuszczają i po raz kolejny próbują sięgnąć do kieszeni biednych i schorowanych ludzi. Co tym razem?

Emeryci często są bardzo samotni, przez co pragną kontaktu z drugim człowiekiem i z chęcią otwierają, gdy ktoś puka do ich drzwi. Niestety, ta nieostrożność i naiwność może prowadzić do poważnych problemów finansowych, o czym boleśnie przekonał się już niejeden senior.

Emeryci naciągani na opłaty związane z darmową telewizją

Cyfrowy Dom – jeśli ktokolwiek z tej firmy będzie proponował wam usługi dostarczania telewizji, nie podpisujcie z nimi żadnych umów. Do portalu trójmiasto.pl z prośbą o pomoc zwróciła się czytelniczka, której teść został oszukany właśnie przez przedstawicieli tej nieuczciwej firmy:

– Teść od pewnego czasu choruje na Alzheimera i trudno mu było stanowczo zareagować na nagabywanie akwizatorów-monterów, podpisał więc umowę. Panowie szybko uwinęli się z montażem i kazali sobie zapłacić ponad 500 zł. Z racji tego, że nie mieli wydać z 600 zł, które oferował im mój teść, zabrali ze sobą całą okrągłą sumę i zniknęli – opowiedziała oburzona pani Karina.

Zero odzewu

Każdemu konsumentowi przysługuje 14 dniowe prawo na odstąpienie od umowy. Niestety, firma Cyfrowy Dom nie raczyła odebrać telefonu od pani Kariny. W siedzibie firmy znajdującej się w Gdańsku również nikt nie otworzył drzwi, mimo iż tabliczka zawieszona przy wejściu informuje o tym, że biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.

Skontaktowanie z firmą zakończyło się sukcesem dopiero wtedy, gdy dziennikarze podali się za osoby zainteresowane montażem anteny. Ze strony firmy padło pytanie, czy potencjalni klienci są w wieku powyżej 65 lat. Gdy usłyszeli odpowiedź przeczącą, natychmiast rozpoczęli proces zniechęcania do usług:

– W takim wypadku musielibyście państwo ponosić opłaty abonamentowe, z których zwolnione są wyłącznie osoby od 65 roku życia – tłumaczył pracownik firmy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie wyrzucaj TEGO! Może ci się przydać...

Co zabawne, korzystanie z 24 kanałów nadawanych za pomocą telewizji naziemnej (bo właśnie taką ofertę kieruje Cyfrowy Dom) jest bezpłatne dla każdego, nie tylko dla seniorów. Firma okłamuje więc swoich usługobiorców, a co więcej, żeruje na rzekomej „promocji dla seniorów”, naciągając ich tym samym na dużo zawyżone koszty montażu anteny.

Koszt zamontowania anteny powinien wynosić maksymalnie około 150zł. Monterzy z Cyfrowego Domu żądali zapłaty 500zł.

Przekażcie tę wiadomość swoim najbliższym. Nie pozwólmy dalej wyzyskiwać seniorów.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kroiła tylko warzywa na sałatkę. Nagle stało się coś co sprawiło, że wbiła mężowi nóż w serce
  2. Kandydat PiS na prezydenta rozdaje kartki z poparciem od proboszcza. Z pieczątką
  3. Policja szuka gwałciciela psów, właścicielka błaga o pomoc. Kim on jest?!
  4. Jak zorganizować imprezę niespodziankę? Zaskoczysz wszystkich gości!

Ohyda! Najobrzydliwsze znaleziska w jedzeniu ze sklepów