Emeryci i najbogatsi seniorzy
flickr.com
Mateusz Sidorek - 30 Stycznia 2020

Wiemy już, gdzie mieszkają najbogatsi polscy seniorzy. Emerytalnych krezusów jest tylko garstka

Nie wszyscy emeryci żyją na głodowej diecie. W tych miejscach mieszkają najbogatsi z nich. Ich emerytury robią wrażenie.

Chociaż emeryci w Polsce przeważnie narzekają na wysokość kwot, które co miesiąc wpływają na ich konta, niewielka ich część ma powody do zadowolenia. Dosłownie kilkoro emerytów może żyć spokojnie, na nic sobie nie żałując.

Koty, psy i mała pandaZnajdziesz pandę ukrytą wśród zwierząt? 98% internautów poddaje się po 2 minutachCzytaj dalej

Najbogatsi emeryci wzbogacą się jeszcze bardziej

Dzięki waloryzacji, która nastąpi w marcu, najbogatsi emeryci otrzymają około 700 złotych więcej. Większość jednak dostanie dodatek 10 razy mniejszy. Ta sytuacja doskonale obrazuje, z jakimi nierównościami ekonomicznymi mamy do czynienia w Polsce.

Mieszkający na Mazowszu mężczyzna dostaje 22 482 złotych emerytury miesięcznie. To prawdziwy rekordzista. Pozostali emeryci mogą mu naprawdę zazdrościć. Większość w Polsce nie otrzymuje nawet połowy tej kwoty. Dzięki waloryzacji na jego konto wpłynie dodatkowe 728 złotych. Niewiele mniej, bo 22 398 złotych dostaje pewna 81-letnia emerytka.

Gdzie mieszkają najzamożniejsi emeryci?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Disco poloSą zdjęcia, Marcin Miller z Boys już dłużej nie może ukrywać prawdy. Wielu fanom opadły szczękiCzytaj dalej

Innym regionem, który zamieszkują bogaci emeryci, jest Lubelszczyzna. Jeden z jej mieszkańców po 61 latach pracy otrzymuje ponad 22 128 złotych miesięcznie. Kolejnym szczęśliwym emerytem jest mężczyzna mieszkający w Kielcach. W ramach emerytury na jego konto wpływa 20 500 zł. Dzięki waloryzacji wyżej wymieniona czwórka szczęśliwców łącznie otrzyma prawie 8 tysięcy zł rocznie.

Dzisiaj grzeje:

1. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat

2. Nie udało się, choroba jednak postawiła na swoim i odebrała życie. Media przekazały smutne informacje o śmierci polskiego muzyka

Wspomniani emeryci to jednak tylko pojedyncze, wyjątkowe przykłady najbogatszych. Wśród seniorów, najwięcej zamożnych emerytów mieszka w województwie śląskim. Tam emerytury sześciu seniorów przekraczają 10 000 złotych. Kolejne miejsca zajmują województwa mazowieckie i wielkopolskie. Żyje w nich kolejno pięciu i czterech emerytów odbierających emeryturę, której wysokość przekracza 10 000 zł brutto. Należy jednak pamiętać, że są to wyjątki dalece odbiegające od normy w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 228 złotych emerytury miesięcznie. Jeden z czołowych polityków pokazał kwit
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Najsłynniejsza polska zakonnica wyznaje prawdę o księżach. "Łajdaki i pedofile"
  4. Zdjęcie Dagmary zelektryzowało fanów. Pokazała się z wyjątkowym mężczyzną, wiemy kim jest
  5. Nie żyje uwielbiana gwiazda The Voice. Tragiczna, bolesna śmierć

ŚlubŚmiać się czy płakać? 20 najgorszych sukien ślubnych, numer 14 przyprawia o mdłościCzytaj dalej

źródło: Biznesinfo.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News