Emeryci otrzymali wiadomość
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Irmina Jach - 19 Października 2020

Pilna wiadomość dla seniorów. Chodzi o wypłaty emerytur, dotyczy bardzo dużej grupy

Emeryci powinni zapoznać się z pilną wiadomością, która obiegła krajowe media. To, co w niej zawarto, dotyczy bardzo dużej grupy osób. Sprawa jest bardzo poważna, chodzi o wypłaty świadczeń emerytalnych. Zdecydowano się na wprowadzenie specjalnych procedur, które zmieniają zasady, które obowiązywały do tej pory.

Emeryci muszą liczyć się ze zmianami w kwestii wypłacania świadczeń. Podjęto decyzje, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa najstarszej części społeczeństwa. Warto dowiedzieć się, z czym wiążą się nowe zasady.

Wiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETWiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETCzytaj dalej

Emeryci muszą liczyć się ze zmianami w kwestii wypłacania świadczeń

Poczta Polska, w dobie pandemii koronawirusa, zdecydowała się na wdrożenie nowych zasad, które mają zapewnić seniorom bezpieczeństwo. Opublikowano oficjalny komunikat, w którym poruszono między innymi kwestię wypłaty świadczeń emerytalnych. W grupie osób, o które postanowili zatroszczyć się urzędnicy, są emeryci i renciści objęci kwarantanną domową. To odpowiedź na apele Polaków, którzy obawiali się, że problemy związane z podejrzeniem zakażenia niebezpiecznym patogenem wpłyną na ich płynność finansową.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaCzytaj dalej

- Przyjęliśmy rozwiązania, które umożliwią doręczenie emerytur, rent i paczek osobom przebywającym na kwarantannie w taki sposób, ani minimalizować ryzyko zakażenia - przekazała Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej.

Emeryci i renciści, którzy pobierają świadczenia za pośrednictwem poczty, otrzymają je w tak zwanych bezpiecznych kopertach, które zostaną dostarczone pod ich adres domowy przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Jak zaznaczyła przedstawicielka instytucji, "pieniądze są wcześniej przeliczane komisyjnie w placówkach pocztowych". Odbierając je od listonosza, należy pamiętać o zachowaniu 1,5-metrowego dystansu społecznego.

- Ta specjalna procedura dotyczy wszystkich przekazów pieniężnych, aby umożliwić przesyłanie osobom potrzebującym zasiłków i innych świadczeń - zaznaczono.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Oficjalnie, wiadomo co z dodatkowym dniem wolnym na Wszystkich Świętych. Zapadła decyzja

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Poczta Polska poinformowała również, że w okresie pandemii koronawirusa nie doręcza pod adresy objęte kwarantanną listów rejestrowanych nadawanych przez Sądy i Trybunały, prokuraturę i inne organy ścigania, a także komornika sądowego. Zasada ta dotyczy również pozostałych nadawców dla przesyłek listowych rejestrowanych nadanych z potwierdzeniem odbioru lub z Elektronicznym Potwierdzeniem Odbioru (EPO), z zadeklarowaną wartością lub objętych "złożonym przez adresata zastrzeżeniem w zakresie ich doręczania osobie pełnoletniej zamieszkałej razem z adresatem". Urzędnicy zdecydowali się na uproszczenie odbioru przesyłek kurierskich.

- By odebrać paczkę przy użyciu PIN–u wystarczy, aby nadawca podał numer telefonu lub adres e–mail adresata. Przed doręczeniem przesyłki Poczta Polska prześle odbiorcy kod i ten numer należy podać kurierowi - wyjaśniono.

Poczta Polska zapewnia, że w trosce o to, by emeryci mogli spokojnie odbierać przesyłki i przekazy, pracownicy są zobowiązani do używania środków ochrony osobistej dostarczanych przez zakład pracy. Zatrudnieni mają do dyspozycji maseczki, przyłbice, jednorazowe rękawiczki oraz żele i płyny antybakteryjne. Wszystkie sortownie są regularnie dezynfekowane. Instytucja zdecydowała się także na dobrowolne wprowadzenie godzin dla seniorów.

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News