Emeryci dostają za mało?
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Irmina Jach - 5 Grudnia 2020

Czy Polscy seniorzy dostają zbyt niskie emerytury?

Emeryci każdego miesiąca są narażeni na ogromne koszta. Muszą regulować opłaty za mieszkanie, kupować jedzenie, medykamenty i artykuły pierwszej potrzeby, a także opłacać wizyty u specjalistów. Niestety, świadczenia, które otrzymują, często nie pozwalają na godne życie. Uważacie, że powinny zostać podwyższone?

Emeryci to jedna z najbiedniejszych grup społecznych w Polsce. Wielu jej przedstawicieli nie ma pieniędzy nawet na podstawowe potrzeby. Gdyby nie pomoc dzieci i wnuków, najubożsi seniorzy borykaliby się z głodem i konsekwencjami niedoleczonych chorób. Uważacie, że takie zwieńczenie przepracowanych lat jest sprawiedliwe?

Nagły zwrot akcji, księża jednak zorganizują kolędę. Zapadła nieodwracalna decyzja archidiecezjiNagły zwrot akcji, księża jednak zorganizują kolędę. Wiemy gdzie, zapadła ostateczna decyzjaCzytaj dalej

Emeryci dostają zbyt małe świadczenia?

Kwota przeciętnej emerytury w Polsce wynosi około 2 tys. zł. Nierzadko świadczeniobiorcy muszą żyć za mniej niż połowę tej sumy. Nie brakuje również sytuacji, w których beneficjenci otrzymują zaledwie kilkaset złotych.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

Jak donosi Wirtualna Polska, wielu seniorów, po uregulowaniu rachunków, ma do dyspozycji 11 zł dziennie. Stać ich wyłącznie na chleb, kilka plasterków sera lub najtańszej wędliny oraz na butelkę wody mineralnej.

- Mam 1200 zł emerytury, za mieszkanie płacę 600 zł. Leki to kolejne 200 zł, a telefon - 50. Na przeżycie pozostaje 350 zł, co daje 11 zł dziennie. To znaczy, że tylko tyle mogę wydać każdego dnia i bardzo tego pilnuję. Bo jak kupię coś droższego, to później następnego dnia muszę się obejść smakiem. Nie wiem jak mam żyć, nieraz przymieram głodem - zwierzyła się emerytka z Siedlec.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Niestety, cytowana kobieta nie jest wyjątkiem. Uważacie, że świadczenia emerytalne powinny zostać podwyższone? Czy waloryzacja w rzeczywistości przynosi efekty?

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News