Emeryci dostaną podwójną wypłatę. Wiadomo ile i kiedy

Emeryci dostaną podwójną wypłatę. Wiadomo ile i kiedy Źródło: .

Emerytury w Polsce od dawna znajdują się w kręgu zainteresowań wielu osób. Najświeższe informacje dotyczące wypłaty "trzynastek" powinny zwrócić uwagę wielu seniorów. Emeryci będą mieli powód do zadowolenia. Wypłaty świadczeń są już blisko. Warto zapoznać się z nowymi zasadami.

Emerytury już od dłuższego czasu są tematem wzbudzającym wiele emocji. Seniorzy pobierający świadczenie stali się grupą, z którą rządzący muszą się liczyć. Los milionów Polaków korzystających z zasłużonego odpoczynku po wielu latach pracy i opłacania składek przestał być marginalizowany.

Trzynaste emerytury w roku podatkowym 2020 już za pasem. Skarb Państwa wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przygotowują się do wypłaty dodatkowych świadczeń Polakom. Emeryci mogą być zadowoleni z najnowszych regulacji dotyczących wypłaty ich świadczeń.

Kwiecień miesiącem, w którym "trzynastki" dotrą do emerytów

Emeryci w zależności od dnia, w którym otrzymują wypłatę swojego świadczenia, zgodnie z zapowiedziami rządu mogą spodziewać się w kwietniu wpływu dodatkowej, trzynastej, emerytury. Osoby posiadające niespłacone należności kredytowe powinny być szczególnie zadowolone.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wypłata świadczeń przypada na 1, 5, 6, 10, 16, 20 lub 25 dzień miesiąca. W tym roku wypłata "trzynastek", po wypłacie standardowego świadczenia, realizowana będzie oddzielnym przelewem, dzięki czemu emeryci podlegający egzekucjom komorniczym będą mogli odetchnąć z ulgą. Ich dodatkowe pieniądze nie zostaną zajęte przez komorników.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda legendarnego serialu walczy z 4 stadium raka. Drastycznie się zmieniła, zdjęcie jest przygnębiające
2. Zapytała mamę o biologicznego ojca. W odpowiedzi dostała pudełko i poznała straszą prawdę

W ubiegłym roku zdarzały się sytuacje, kiedy trzynaste emerytury były zajmowane przez komorników wraz z wypłatą miesięcznego świadczenia. W tym roku tego rodzaju sytuacje nie będą mogły mieć miejsca. "Trzynastka" będzie wypłacana oddzielnym, specjalnie oznaczonym przelewem, który nie podlega potrąceniom egzekucyjnym. Dzięki decyzji o rozdzieleniu tych wypłat, emeryci mogą być spokojni o swoje pieniądze. Spłata ewentualnych długów seniorów nie będzie egzekwowana z kwoty trzynastej emerytury, ponieważ została ona wyłączona z podlegania tytułom komorniczym. Zatem emeryci w kwietniu mogą spodziewać się podwójnych pieniędzy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ratownik medyczny zaatakowany przez psa. Pilny apel do właścicieli czworonogów
  2. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę
  3. Królowe życia ukrywały przed widzami skandal? Dagmara przypadkiem wszystko ujawniła
  4. Poród okazał się stresujący i niebezpieczny dla dziecka. Po kilku dniach zobaczyła zdjęcie, na widok którego zamarła z niedowierzania
  5. Do czego służy mała kieszonka w damskich majtkach? Odpowiedź jest na tyle prosta, że aż zaskakująca
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

Źródło: MSN com

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News