Znamy terminy wypłat trzynastej emerytury. Każdy emeryt powinien zapisać je sobie w kalendarzu

Znamy terminy wypłat trzynastej emerytury. Każdy emeryt powinien zapisać je sobie w kalendarzu Źródło: .

Emerytura, która ma wzbogacić najstarszych Polaków już niebawem zostanie wypłacona. Znany jest już dokładny termin wypłat dodatkowego świadczenia emerytalnego. Kiedy "trzynastki" zasilą konta emerytów i rencistów?

Emerytura budzi w Polsce wiele kontrowersji. Temat dotyka coraz większej liczby osób w kraju, starzejące się społeczeństwo jeszcze częściej będzie otrzymywać dodatkowe świadczenia emerytalne. Jednym ze sposobów na to, by sytuacja najstarszych członków społeczeństwa poprawiła się, jest wprowadzona przez polityków "trzynastka", czyli dodatkowa emerytura. Już wiadomo, kiedy ma trafić do portfeli Polaków. 

Emerytura już niebawem zostanie wypłacona

Trzynasta emerytura ma zostać wypłacona już w kwietniu. Miesiąc ten będzie dla emerytów i rencistów wyjątkowo pomyślny. Zostanie wypłacona nie tylko "trzynastka", ale także za sprawą waloryzacji, świadczenia emerytalne wzrosną. Zgodnie z założeniami projektu dotyczącego wypłaty trzynastej emerytury, Polacy otrzymają dodatkowe 1200 zł brutto, czyli 981 zł na rękę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znane są już dokładne terminy kwietniowych wypłat. Trzynasta emerytura zostanie wypłacona razem z kwietniowymi świadczeniami. Emeryci i renciści, którzy kwalifikują się do otrzymania wypłaty, otrzymają ją w jednym z sześciu terminów. Przewidywane daty otrzymania przelewu to 1, 6, 10, 15, 20 i 25 kwietnia. 

Trzynasta emerytura będzie wypłacana co rok?

Póki co, trzynasta emerytura na pewno w tym roku zasili konta emerytów i rencistów. Zanim jednak trafi do kieszeni Polaków, ustawa dotycząca wypłacania trzynastej emerytury musi przejść proces legislacyjny. Już w lutym ustawa trafi do Senatu, by wrócić do Sejmu. Na sam koniec wyląduje na biurku prezydenta, który złoży na niej podpis. 

Dzisiaj grzeje: 1. Lawina hejtu na Martynę Wojciechowską. Wszystko przez słowa o depresji
2. Polsat przekazał druzgoczące wiadomości. Nie żyje uwielbiany dziennikarz i operator

Zgodnie z planami Rządu, trzynasta emerytura ma być wypłacana każdego roku. Co z pewnością ucieszy każdego, komu takie świadczenie będzie przysługiwać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Rząd źle wyliczył waloryzację emerytur. Seniorzy mogą zyskać o WIELE WIĘCEJ niż przypuszczano
  3. Wszyscy trzymali za niego kciuki. Niestety, nie żyje Daniel
  4. Najgorszy finał studniówki, cała szkoła zapamięta go na długo. Okropna śmierć wstrząsnęła uczniami
  5. Gorące zdjęcie Majki Jeżowskiej w internecie. Widoku nie da się zapomnieć, wygląda na 59 lat?

źródło: wp 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News